21-02-2017 21:25:06 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
Jyllandsstævnet 2017

 

 

Holdkonkurrence: Cal. 22 Gevær Bk og Junior

1 DGI Nordjylland
101420 Mads Larsen Glöss Klasse: BK2 200/11
104375 Freja Møller Pedersen Klasse: J1 200/13
106376 Sixten Thomsen Klasse: BK1 200/11
106441 Thomas Grøn Bendixen Klasse: J1 200/12
108363 Anders Birk Dysted Sørensen Klasse: BK1 200/12
108748 Kathrine Jakobsen Klasse: J1 200/07
110961 Kasper Jensen Klasse: BK1 200/12
113368 Alex Rahr Maansen Klasse: BK1 200/15
117764 Nicklas Christensen Klasse: J1 200/10
118344 Emil Hedemann Klasse: BK1 200/16
123028 Camilla Johannesen Klasse: BK1 200/12
123820 Emma Hejlesen Kristensen Klasse: BK1 200/12
128335 Theis Christiansen Klasse: BK2 200/14
15758 Trine Weinreich Klit Andersen Klasse: BK1 200/13
83672 Emil Bakke Nielsen Klasse: J1 200/09
Total 3000/179

2 DGI Midtjylland
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK1 200/14
113022 Andreas Tanderup Klasse: BK1 200/13
113123 Emilie Louise Rasmussen Klasse: J1 200/11
113665 Chris Nielsen Klasse: BK1 200/15
117829 Camilla Johansen Klasse: J1 200/10
88599 Helle Norup Bertelsen Klasse: J1 200/16
108556 Lars Krog Klasse: BK1 199/08
109643 Christine Jacobi Klasse: J1 199/12
114681 Marcus Sand Klasse: BK1 199/15
118128 Elisabeth Kirkegaard Lager Klasse: BK1 199/08
121236 Mads Friis Kriegbaum Klasse: BK1 199/09
126481 Lau Valsgaard Sørensen Klasse: BK2 199/08
127164 Albert Skaarup Klasse: BK2 199/05
98722 Joachim Buk Lauritsen Klasse: J1 199/10
118518 Adam Liebach Klasse: BK1 198/10
Total 2990/164

3 DGI Østjylland
101277 Annemette Filtenborg Binder Klasse: J1 200/12
102102 Magnus Mikkelsen Klasse: J1 200/11
106625 Alexander Petersen Klasse: J1 200/11
111770 Kasper Poulsen Klasse: BK1 200/15
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Klasse: J1 200/10
120709 Sinuhe Mondrup Klasse: BK1 200/11
91753 Peter Christiansen Klasse: J1 200/13
109462 Jakob Øster Klasse: BK1 199/06
124784 Patchoulie Højbo Beattie Klasse: BK2 199/09
99867 Mia Hviid Sørensen Klasse: BK1 199/11
117047 Mark Frøsig Klasse: BK2 198/05
120342 Pelle Bøgh Andersson Klasse: BK2 198/07
121466 Matti Ottsen Klasse: BK1 198/14
122191 Sandra Christensen Klasse: BK2 198/04
126787 Laura Bødtker Klasse: BK2 198/04
Total 2987/143

4 DGI Sydøstjylland
101491 Gustav Røjkjær Klasse: BK1 200/16
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: J1 200/11
122920 Maja Madsen Klasse: BK2 200/06
123669 Maja Pedersen Klasse: BK1 200/13
124238 Oliver Klaus Pedersen Klasse: BK1 200/11
95179 Tomas Møller Sørensen Klasse: J1 200/10
101490 Christoffer Røjkjær Klasse: J1 199/04
102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Klasse: J1 199/12
112089 Kamilla Keinicke Klasse: BK1 199/09
127551 Frederikke Nielsen Klasse: BK3 199/09
128052 Katrine Lund Jørgensen Klasse: BK3 199/07
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: J1 199/11
120514 Jakop Broni Boesen Klasse: BK1 198/08
124743 Kasper Lund Klasse: BK2 198/07
125877 Frederik Petersen Klasse: BK2 197/06
Total 2987/140

5 DGI Fyn
101907 Trine Røigaard Klasse: BK1 200/15
113869 Christian Larsen Klasse: BK1 200/11
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: BK1 200/12
121088 Nikolai Kling Larsen Klasse: BK1 200/13
122114 Simon Rosenkjær Klasse: BK1 200/12
122679 Madeleine Liv Larsen Klasse: BK1 200/10
126288 Mathias Thomsen Klasse: BK2 200/02
126655 Johan Persson Klasse: BK1 200/11
100102 Trine Knudsen Klasse: J1 199/10
89769 Henrik Hylsebeck Nielsen Klasse: J1 199/12
100962 Maria Pedersen Klasse: BK1 198/09
112910 Sara Kirstine Jensen Klasse: BK1 198/14
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: J1 198/06
112188 Karl W, Klausen Klasse: J2 197/07
114591 Kamilla Jørgensen Klasse: J2 197/09
Total 2986/153

6 DGI Sydvest
109979 Silas Grønnebæk Klasse: BK1 200/10
116858 Lukas Lund Lauridsen Klasse: BK2 200/07
125887 Nanna Mathiesen Klasse: BK1 200/11
103514 Lasse Elkjær Nielsen Klasse: J1 199/09
106270 Kasper Bondesen Klasse: BK1 199/10
111047 Kasper B. Søgaard Klasse: BK1 199/07
117070 Signe Wobeser Nielsen Klasse: BK1 199/11
127460 Emma Falck Lauridsen Klasse: BK2 199/10
116861 Mads Repenning Jensen Klasse: BK1 197/08
122556 Freja Frederikke Poulsen Klasse: BK2 197/08
89135 Anna H. Pedersen Klasse: J2 197/05
116598 Nicolai Mathiesen Klasse: J2 196/06
89134 Line H. Pedersen Klasse: J1 196/08
99520 Stine Jacobsen Klasse: J2 196/07
127421 Christian Gudtman Klasse: BK3 195/04
Total 2969/121

 

 

Holdkonkurrence: Cal. 22 Gevær Ung / Voksen og Senior

1 DGI Nordjylland
112246 Anne Lise Herskind Klasse: VÅ1 200/11
85492 Martin Jensen Klasse: UÅ2 200/12
93637 Bent Jensen Klasse: SE1 200/04
120948 Gunnar Jensen Klasse: SE2 199/08
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 199/05
108503 Evan Pedersen Klasse: VÅ2 198/07
113118 Anders Hansen Klasse: VÅ1 198/09
123883 Birgitte Bonde Klasse: VÅ2 198/10
13483 Bodil Abildgaard Klasse: VÅ1 198/09
17242 Birgitte Kort Jørgensen Klasse: VÅ1 198/11
87497 Jørgen Thomsen Klasse: VÅ1 198/13
86372 Christinna Herskind Klasse: US1 196/06
14785 Henrik Frankfurth Klasse: VS1 195/01
98709 Pernille Holst Andersen Klasse: US2 195/04
101636 Anton Christensen Klasse: US2 192/02
Total 2964/112

2 DGI Sydvest
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: UÅ1 200/10
40207 Ida Søby Fogh Klasse: UÅ1 200/09
110320 Heidi Henningsen Klasse: VÅ2 199/07
113675 Lisbeth Meldgaard Klasse: VÅ2 199/11
126607 Chris Brinch Østergaard Klasse: VÅ2 199/08
38336 Hans Johnsen Klasse: VÅ1 199/12
41064 Steen Lindhardt Klasse: SE1 199/06
122585 Ole Brix Klasse: VÅ2 198/08
34084 Mette Nielsen Klasse: US1 198/11
12022 Henrik Fredsgaard Noppenau Klasse: VS1 196/03
38352 Doris Johnsen Klasse: VÅ1 196/09
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: US1 195/04
39981 Villy Fogh Klasse: VÅ1 195/07
40827 Nicolai Christensen Klasse: VS1 194/01
34051 Sofie Nielsen Klasse: US1 189/03
Total 2956/109

3 DGI Midtjylland
115942 Jens Bo Jørgensen Klasse: VÅ1 200/10
19571 Ole Nielsen Klasse: SE1 200/13
96491 Mathias Søndergaard Klasse: UÅ1 200/11
19466 Finn Karlsson Klasse: VÅ1 199/09
101432 Allan Hjerresen Klasse: VÅ1 198/05
92763 Lars Søby Jensen Klasse: UÅ2 198/05
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: US1 198/06
100697 Tanja Hyldig Jensen Klasse: VÅ2 197/07
19477 Carsten Bjørn Klasse: SE1 197/07
19654 Knud Erik Holm Klasse: SE1 197/11
31129 Jørn Termansen Klasse: VÅ2 197/05
19352 Henrik Strand Klasse: US1 196/06
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: VS1 194/07
98723 Emil Søvsø Poulsen Klasse: US1 191/02
19407 Morten de Place Bjørn Klasse: VS1 189/02
Total 2951/106

4 DGI Østjylland
115252 Heinrich Sloth Klasse: VÅ1 200/08
23027 Brit Henriksen Klasse: VÅ1 200/10
25234 Pia Kleis Klasse: VÅ2 200/10
25334 Henrik Berthelsen Klasse: VÅ1 200/05
120785 John Bo Lyng Klasse: VÅ1 199/06
23116 Jens Roland Jensen Klasse: SE1 199/10
25221 Sanne Kristensen Klasse: VÅ1 199/10
126770 Dennis Christiansen Klasse: VÅ2 198/09
17325 Henning Lausten Klasse: SE1 198/08
18311 Hanne Skovlund Broch Klasse: VÅ3 198/10
17480 Thomas Danielsen Klasse: VS1 192/04
23543 Marie S. Jørgensen Klasse: VS1 192/02
24825 Jane Sønnichsen Klasse: VS1 191/04
95349 Kristian Gyldenløv Klasse: US2 191/00
25340 Hanne Kristensen Klasse: US1 190/03
Total 2947/99

5 DGI Sydøstjylland
106905 Martin Larsen Klasse: VÅ1 200/08
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: VÅ1 200/10
98282 Kristine Rødsgaard Christensen Klasse: UÅ1 200/14
107347 Peter Kurth Jensen Klasse: VÅ1 199/09
108117 Martin Ingwersen Klasse: UÅ1 199/07
111599 Jesper Dam Klasse: VÅ1 199/13
34006 Nanna Ebbesen Klasse: UÅ1 199/08
44463 Kristian R. Petersen Klasse: SE1 199/10
83790 Stephanie Pedersen Klasse: UÅ1 199/11
93584 Anders Jensen Klasse: VÅ1 199/10
49572 Maria Degn Poulsen Klasse: VS1 193/02
87872 Martin Knudsen Klasse: US2 189/04
99900 Jeppe S. Jensen Klasse: US2 186/04
20905 Steen Skallebæk Klasse: VS1 185/02
103936 Tobias Kurth Jensen Klasse: US2 184/01
Total 2930/113

6 DGI Sønderjylland
85128 Horst Clausen Klasse: VÅ1 200/12
111354 Torben Hansen Klasse: VÅ1 199/09
112943 Thomas Chr. Hansen Antzack Klasse: SE2 199/09
109680 Karl Jon Hansen Klasse: SE1 198/08
114773 Winnie Susan Monberg Klasse: VÅ2 198/09
121229 Leif Kristensen Klasse: SE1 198/11
126408 Søren Pedersen Klasse: VÅ2 198/07
43401 Sune Christensen Klasse: UÅ2 198/07
127879 Pia Johannsen Klasse: VÅ2 197/06
43530 Ove Østergaard Klasse: SE2 197/04
42345 Jens Faurbye Klasse: VS1 190/02
43415 Pernille Porep Hadberg Klasse: VS2 187/03
43003 Eva E Rasmussen Klasse: VS2 183/02
123944 Kenneth Bennett Klasse: VS3 180/01
43365 Henning Sørensen Klasse: VS2 180/00
Total 2902/90

 

 

Holdkonkurrence: Cal. 22 Pistol Alle Klasser

1 DGI Midtjylland
32357 Knud Erik Sørensen Klasse: V1H1 285/96
32683 Erling Jørgensen Klasse: S2H1 283/97
31309 Keld Jeppesen Klasse: V1H1 278/92
30665 Carl Johnsen Klasse: V1H1 277/92
115942 Jens Bo Jørgensen Klasse: V2H1 276/91
31184 Erik Madsen Klasse: V1H2 271/91
116825 Søren Kaster Klasse: V2H1 270/88
29893 Jan Mortensen Klasse: V1H2 269/86
120793 Irina Ustinova Klasse: V1H3 268/92
31549 Per Jacobsen Klasse: V2H1 265/91
Total 2742/916

2 DGI Østjylland
18474 Bjarne Skibild Klasse: S2H1 284/96
126076 Arne Hilligsøe Klasse: V2H2 274/94
21400 Preben Rasmussen Klasse: S2H2 274/94
91721 Carsten Weinreich Klasse: V1H3 273/92
17976 Martin Hartz Hagensen Klasse: V1H2 270/87
23209 Henrik Kjeldsen Klasse: V2H1 269/92
23219 Bent Kjeldsen Klasse: S2H1 269/91
17871 Niklas Elmose Andersen Klasse: U1H 264/87
128729 Jens Dall Klasse: S2H2 262/84
115713 Henrik Andersen Klasse: V2H2 261/89
Total 2700/906

3 DGI Fyn
47752 Michael Nielsen Klasse: V2H1 277/92
48834 Morten Pedersen Klasse: V1H1 276/93
52144 Kenneth Nielsen Klasse: V1H1 274/93
35758 Bent Thorvald Knudsen Klasse: S2H1 272/92
47289 Jan Rosenlund Klasse: S2H1 271/86
51581 Per M. Elmose Klasse: V1H1 269/93
121881 Peter Søgaard Klasse: V1H2 267/86
97036 Steen Clausen Klasse: S2H2 264/83
49907 Max Kristensen Klasse: V1H2 263/87
50943 Michael Kragebær Klasse: V1H3 263/90
Total 2696/895

4 DGI Sydøstjylland
42046 Arnold Christensen Klasse: V2H1 286/96
35317 Søren Madsen Klasse: V2H1 284/97
107292 Willy Friis Klasse: S2H1 278/90
123694 Jens Peder Jørgensen Klasse: V2H1 275/89
92309 Søren Lund Klasse: V2H1 274/90
116746 Heinz Fischer Klasse: V2H2 266/93
34726 Knud E. Müller Klasse: S2H1 262/90
20863 Ulrich Bo Andersen Klasse: V1H3 257/87
20999 Mick Pedersen Klasse: V1H2 256/85
34728 Kim Watz Klasse: S2H1 255/86
Total 2693/903

5 DGI Sydvest
40949 Henrik Rasmussen Klasse: V2H1 290/98
92266 Stefan Nielsen Klasse: V2H1 276/92
40479 Villy Nissen Klasse: S2H1 275/93
41446 Henning Lauridsen Klasse: V1H2 272/94
104419 Per E. Nielsen Klasse: V2H1 271/91
88770 Henrik Jeppesen Klasse: V2H1 270/91
92839 Kasper Ladegaard Nielsen Klasse: V1H2 263/86
85067 Karin Christensen Klasse: V1H2 262/89
41464 Carsten Qvist Klasse: S2H2 257/89
103871 Jørgen Pedersen Klasse: V1H2 253/87
Total 2689/910

 

 

Holdkonkurrence: Luft Gevær Bk og Junior

1 DGI Nordjylland
110732 Emil Grud Klasse: BK1 200/10
113577 Mathias N. Nielsen Klasse: J1 200/05
113843 Nina Guldbæk Larsen Klasse: J1 200/06
118344 Emil Hedemann Klasse: BK1 200/13
118558 Jonas Tilsted Klasse: BK1 200/10
122614 Jonas W. Pedersen Klasse: BK1 200/07
123059 Esajas Hvorvarp Klasse: BK1 200/08
83672 Emil Bakke Nielsen Klasse: J1 200/07
Total 1600/66

2 DGI Fyn
100102 Trine Knudsen Klasse: J1 200/09
112910 Sara Kirstine Jensen Klasse: BK1 200/11
113869 Christian Larsen Klasse: BK1 200/11
120920 Emma Sophie Klinck Klasse: BK1 200/06
122829 Bent Langkjær Gormsen Klasse: BK2 200/12
128267 Therese Marie Jensen Klasse: BK2 200/12
91453 Rasmus Algren Pedersen Klasse: J1 200/05
100405 Jacob Bluhm Pedersen Klasse: J1 199/05
Total 1599/71

3 DGI Midtjylland
107453 Oliver Alexis Klasse: BK1 200/12
107475 Rikke Norup Bertelsen Klasse: BK1 200/06
111795 Kristian Johansen Klasse: J2 200/07
113022 Andreas Tanderup Klasse: BK1 200/09
113123 Emilie Louise Rasmussen Klasse: J1 200/08
113667 Frederik Olsen Klasse: BK2 200/04
88599 Helle Norup Bertelsen Klasse: J1 200/08
112078 Kristoffer Kvorning Klasse: BK1 199/09
Total 1599/63

4 DGI Østjylland
106870 Kenni Vestergård Henriksen Klasse: J1 200/06
111770 Kasper Poulsen Klasse: BK1 200/11
114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen Klasse: J1 200/05
120709 Sinuhe Mondrup Klasse: BK1 200/08
126787 Laura Bødtker Klasse: BK1 200/04
91753 Peter Christiansen Klasse: J1 200/10
121466 Matti Ottsen Klasse: BK2 199/09
128109 Daniel Kronborg Andersen Klasse: BK2 198/03
Total 1597/56

5 DGI Sydøstjylland
110291 Henriette Larsen Klasse: BK2 200/05
122920 Maja Madsen Klasse: BK1 200/11
123421 Marcel A. Hansen Klasse: J2 199/02
124743 Kasper Lund Klasse: BK2 199/05
117482 Thomas Sørensen Klasse: J2 198/05
120514 Jakop Broni Boesen Klasse: BK1 198/07
128052 Katrine Lund Jørgensen Klasse: BK3 198/03
95179 Tomas Møller Sørensen Klasse: J1 198/08
Total 1590/46

6 DGI Sydvest
117254 Sofie Rose Svendsen Klasse: BK1 200/06
103514 Lasse Elkjær Nielsen Klasse: J1 199/07
117070 Signe Wobeser Nielsen Klasse: BK1 199/12
125142 Mads Friis Klasse: BK1 199/05
125887 Nanna Mathiesen Klasse: BK2 199/05
116861 Mads Repenning Jensen Klasse: BK1 198/08
97253 Jakob Stensgård Jensen Klasse: J2 198/07
104858 Esben Damkjær Sørensen Klasse: J1 197/08
Total 1589/58

 

 

Holdkonkurrence: Luft Gevær Ung / Voksen og Senior

1 DGI Sydøstjylland
100603 Jens Sten Knudsen Klasse: VÅ1 200/06
120513 Michael Jens Gram Jakobsen Klasse: VÅ1 200/06
20681 Hans O. Hansen Klasse: SE1 200/05
44463 Kristian R. Petersen Klasse: SE1 200/10
107347 Peter Kurth Jensen Klasse: VÅ1 199/06
34006 Nanna Ebbesen Klasse: UÅ1 199/09
35506 Lars Kring Mortensen Klasse: VÅ1 199/08
97735 Lærke Amby Fabricius Klasse: US1 198/03
108644 Jeppe F. Larsen Klasse: US1 194/04
87872 Martin Knudsen Klasse: US1 194/02
Total 1983/59

2 DGI Sydvest
38336 Hans Johnsen Klasse: VÅ1 200/05
38516 Carina Damkier Jørgensen Klasse: UÅ1 200/03
39806 Katrine Q Bondesen Klasse: UÅ1 200/09
122585 Ole Brix Klasse: VÅ1 199/06
126607 Chris Brinch Østergaard Klasse: VÅ2 199/08
34084 Mette Nielsen Klasse: US1 199/02
39981 Villy Fogh Klasse: VÅ1 199/05
40207 Ida Søby Fogh Klasse: UÅ1 199/11
39346 Jeppe Brydsø Dammark Klasse: US1 195/04
34051 Sofie Nielsen Klasse: US1 192/01
Total 1982/54

3 DGI Midtjylland
101432 Allan Hjerresen Klasse: VÅ1 200/07
96491 Mathias Søndergaard Klasse: UÅ1 200/07
106522 Anette Andersen Klasse: VÅ1 199/07
19571 Ole Nielsen Klasse: SE1 199/06
19654 Knud Erik Holm Klasse: SE1 199/09
22128 Claus Pors Jensen Klasse: VÅ2 199/07
106628 Kim Lyng Knudsen Klasse: VÅ1 198/05
19550 Rasmus N. Fisker Klasse: VS1 197/04
99561 Josefine Ø. Laursen Klasse: US1 197/04
91277 Simone Berg Klasse: US2 192/03
Total 1980/59

3 DGI Østjylland
23027 Brit Henriksen Klasse: VÅ1 200/06
25302 Knud Møller Klasse: SE1 200/09
25728 Jørgen Mahler Klasse: SE1 200/05
116151 Rene Elgaard Klasse: VÅ1 199/07
25221 Sanne Kristensen Klasse: VÅ1 199/09
25334 Henrik Berthelsen Klasse: VÅ1 199/04
91099 Ellen Holm Klasse: VÅ1 199/08
17480 Thomas Danielsen Klasse: VS1 197/05
84818 Maja Petersen Klasse: US1 196/02
24825 Jane Sønnichsen Klasse: VS1 191/04
Total 1980/59

5 DGI Nordjylland
11933 Lars Jakobsen Klasse: VÅ1 200/09
10470 Ole H. Madsen Klasse: SE1 199/09
108503 Evan Pedersen Klasse: VÅ2 199/07
113910 Michael Guldbæk Larsen Klasse: VÅ1 199/14
82492 René Stricker Jensen Klasse: VÅ1 199/08
87084 Torben Hjardemål Klasse: SE1 199/06
99527 Lisbeth Stricker Jensen Klasse: VÅ1 199/11
86372 Christinna Herskind Klasse: US1 196/07
17033 Lars Ørum Pedersen Klasse: VS1 195/06
101636 Anton Christensen Klasse: US2 194/05
Total 1979/82

6 DGI Fyn
49823 Per Christiansen Klasse: SE1 200/11
90858 Lise Munter Klasse: UÅ1 200/07
119168 Duncan Hooper Klasse: VÅ2 199/06
48198 Henning Steffensen Klasse: VÅ1 199/10
53723 Mikkel Villadsen Klasse: UÅ1 198/06
49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Klasse: US1 193/06
46934 Rasmus M Hansen Klasse: US1 190/02
48314 Anders Hansen Klasse: VS2 184/00
107204 Sebastian Faber Højsgaard Klasse: VS3 180/00
86200 Andreas Algren Pedersen Klasse: US2 178/00
Total 1921/48

 

 

Holdkonkurrence: Luft pistol Alle Klasser

1 DGI Midtjylland
108556 Lars Krog Klasse: BK 289/95
31184 Erik Madsen Klasse: V1H1 285/95
32683 Erling Jørgensen Klasse: S2H 281/93
90854 Kim Laursen Klasse: V1H2 280/96
32357 Knud Erik Sørensen Klasse: V1H1 277/94
Total 1412/473

2 DGI Sydøstjylland
35317 Søren Madsen Klasse: V2H 289/99
107292 Willy Friis Klasse: S2H 283/95
34728 Kim Watz Klasse: S2H 283/92
42046 Arnold Christensen Klasse: V2H 281/96
34726 Knud E. Müller Klasse: S2H 275/93
Total 1411/475

3 DGI Fyn
112920 Sif Gorm Hansen Klasse: BK 290/95
52144 Kenneth Nielsen Klasse: V1H2 285/94
97036 Steen Clausen Klasse: S2H 273/90
47289 Jan Rosenlund Klasse: S2H 271/91
121881 Peter Søgaard Klasse: V1H2 269/91
Total 1388/461

4 DGI Sydvest
104419 Per E. Nielsen Klasse: V2H 280/89
85067 Karin Christensen Klasse: V1H2 278/92
92266 Stefan Nielsen Klasse: V2H 278/89
40479 Villy Nissen Klasse: S2H 275/91
113422 Helge Bertelsen Klasse: V1H3 273/89
Total 1384/450

5 DGI Østjylland
17871 Niklas Elmose Andersen Klasse: U1H 278/93
128729 Jens Dall Klasse: S2H 275/89
23219 Bent Kjeldsen Klasse: S2H 274/95
23209 Henrik Kjeldsen Klasse: V2H 271/87
91721 Carsten Weinreich Klasse: V1H3 269/88
Total 1367/452

6 DGI Nordjylland
10551 Jan E. Sørensen Klasse: V1H2 281/93
10158 Jan H. Andersen Klasse: V2H 272/88
111693 Allan Lund Nielsen Klasse: V1H2 271/91
121580 Ulrich Hedegaard Klasse: V2H 271/89
17213 Dan Olsen Klasse: V1H3 267/85
Total 1362/446

7 DGI Sønderjylland
42564 Rene Gesna Klasse: V1H2 270/88
43471 Jan Poulsen Klasse: V1H3 261/88
89619 Lene Friis Klasse: V2H 261/87
43456 Jørgen Philipsen Klasse: V1H3 254/84
43530 Ove Østergaard Klasse: S2H 210/71
Total 1256/418

 

 

Individuelle resultater:

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/13    200/18    400/31
1 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13    200/18    400/31
3 113368 Alex Rahr Maansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/15    200/15    400/30
3 101907 Trine Røigaard 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/15    200/15    400/30
5 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 200/16    200/14    400/30
5 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/16    200/14    400/30
7 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/14    200/14    400/28
8 123669 Maja Pedersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 200/13    200/14    400/27
9 111770 Kasper Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/15    200/12    400/27
10 113869 Christian Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/11    200/14    400/25
11 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/15    200/10    400/25
12 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/12    200/12    400/24
12 120920 Emma Sophie Klinck 16-039 Horne Skytteforening 200/12    200/12    400/24
12 122114 Simon Rosenkjær 16-022 Faaborg Skytteforening 200/12    200/12    400/24
15 124238 Oliver Klaus Pedersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/11    200/12    400/23
15 126655 Johan Persson 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/11    200/12    400/23
17 123820 Emma Hejlesen Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/12    200/11    400/23
18 123028 Camilla Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/12    200/10    400/22
19 122679 Madeleine Liv Larsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/10    200/11    400/21
20 103891 Simon Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/09    200/11    400/20
21 109979 Silas Grønnebæk 11-020 Holsted Skyttekreds 200/10    200/08    400/18
22 118917 Kasper Futterup Søndergaard 01-223 Karby Skyttekreds 200/06    200/07    400/13
23 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 199/15    200/16    399/31
24 107515 Sune Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 199/14    200/15    399/29
25 112069 Martin Svendsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/12    200/16    399/28
26 99867 Mia Hviid Sørensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11    200/12    399/23
27 117070 Signe Wobeser Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 199/11    200/07    399/18
28 111047 Kasper B. Søgaard 11-006 Bramming Skytteforening 199/07    200/10    399/17
29 118945 Cathrine Sørensen 05-028 Trehøje Skytteforening 200/12    199/14    399/26
30 118153 Liva Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 200/09    199/13    399/22
31 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 200/11    199/10    399/21
32 108363 Anders Birk Dysted Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 200/12    199/09    399/21
33 120709 Sinuhe Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening 200/11    199/04    399/15
34 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/12    200/13    398/25
35 122758 Kristian Bloch Andersen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/10    200/09    398/19
36 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 198/09    200/07    398/16
37 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07    200/08    398/15
38 119628 Daniel Larsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/13    199/13    398/26
39 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager 06-062 Aulum Skytteforening 199/08    199/14    398/22
40 112089 Kamilla Keinicke 10-222 Gadbjerg Skytteforening 199/09    199/08    398/17
41 106270 Kasper Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/10    199/06    398/16
42 121088 Nikolai Kling Larsen 16-039 Horne Skytteforening 200/13    198/13    398/26
43 106376 Sixten Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/11    198/10    398/21
43 125887 Nanna Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 200/11    198/10    398/21
45 109646 Hans Christian Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10    200/12    397/22
46 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 197/08    200/08    397/16
47 122866 Azad Seker 01-201 Thisted Skyttekreds 197/07    200/05    397/12
48 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 198/14    199/11    397/25
49 118294 Nikolai Mou Nielsen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/06    199/10    397/16
50 118943 Magnus Mohr Vesterblaae 05-028 Trehøje Skytteforening 198/04    199/12    397/16
51 124305 Michelle Olesen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/07    199/09    397/16
52 116817 Sabrina Klara Christensen 16-039 Horne Skytteforening 198/03    199/08    397/11
53 117765 Peter A. Sørensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/16    198/07    397/23
54 123059 Esajas Hvorvarp 01-548 Vilsted Skf. 199/12    198/11    397/23
55 121236 Mads Friis Kriegbaum 06-001 Viborg Skytteforening 199/09    198/11    397/20
56 123027 Lærke Ninn 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08    200/08    396/16
57 114363 Jacob Mortensen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/09    199/11    396/20
58 118518 Adam Liebach 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    198/10    396/20
59 100962 Maria Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 198/09    198/05    396/14
60 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/08    197/10    396/18
61 114405 Laura Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/04    199/10    395/14
62 119813 Nicholas Aagaard Eriksen 16-200 Kerteminde Skytteforening 196/08    199/06    395/14
63 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09    198/12    395/21
64 95321 Amalie Birk D. Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 197/12    198/09    395/21
65 120708 Nefer Sofia Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening 197/08    198/07    395/15
66 110494 Lucas Haugstrup 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 197/04    198/05    395/09
67 107475 Rikke Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/05    198/04    395/09
68 119474 Sarah Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/05    197/09    395/14
69 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08    198/07    394/15
70 108407 Lau Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/04    198/09    394/13
71 116861 Mads Repenning Jensen 11-072 Helle Skytteforening 197/08    197/09    394/17
72 111532 Magnus Johansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/08    197/07    394/15
73 113667 Frederik Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/09    196/05    393/14
74 123204 Sebastian Jensen 13-308 Vojens Skytteforening 198/09    195/04    393/13
75 109462 Jakob Øster 09-940 Samsø Skytteforening 199/06    194/06    393/12
76 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-062 Aulum Skytteforening 196/07    196/06    392/13
77 120235 Astrid Bohsen 10-004 Glud Skytteforening 197/03    195/06    392/09
78 120991 Johannes Rasmussen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 192/06    199/11    391/17
79 119066 Niki Boisen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 195/03    193/03    388/06
80 108692 Simon Pedersen 13-322 Gram Skytteforening 191/05    195/08    386/13
81 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 186/03    198/08    384/11
82 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 186/00    196/05    382/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 122920 Maja Madsen 10-004 Glud Skytteforening 200/06    200/10    400/16
2 122615 Victor Gerner Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/06    200/15    399/21
3 118983 Jacob Høegh Thomsen 01-203 Sjørring Skytteforening 199/05    200/15    399/20
4 124784 Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening 199/09    200/10    399/19
5 123929 Matilde Skinderholm 13-308 Vojens Skytteforening 199/07    200/11    399/18
6 126288 Mathias Thomsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 200/02    199/08    399/10
7 122614 Jonas W. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/12    200/08    398/20
8 126787 Laura Bødtker 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/04    200/04    398/08
9 126481 Lau Valsgaard Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    199/04    398/12
10 128688 Jeppe Okholm 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 200/09    198/10    398/19
11 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 197/04    200/07    397/11
12 122760 Maia Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 199/10    198/04    397/14
13 123034 Kasper Vestergaard Pedersen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/06    198/08    397/14
14 101420 Mads Larsen Glöss 01-223 Karby Skyttekreds 200/11    197/12    397/23
15 128335 Theis Christiansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/14    197/05    397/19
16 121887 Malene Nørgaard 10-127 Brande Skytteforening 196/07    200/10    396/17
17 118319 Nicolaj Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/05    200/11    396/16
18 123445 Kasper Søgaard Henriksen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/07    200/06    396/13
19 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 198/07    198/10    396/17
20 122757 Johannes Bak Nielsen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/05    198/08    396/13
21 127460 Emma Falck Lauridsen 11-006 Bramming Skytteforening 199/10    197/07    396/17
22 127164 Albert Skaarup 06-001 Viborg Skytteforening 199/05    197/04    396/09
23 127779 Vitoria Tinggård 16-340 Krogsbølle Skytteforening 196/06    199/05    395/11
24 128528 Emilie West Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/07    198/09    395/16
25 123789 Emil Østergaard Andersen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 197/08    198/04    395/12
26 124047 Laura Rosenkilde Sloth 01-516 Mou & Omegns Skf. 198/09    197/09    395/18
27 128063 Nikoline Bak Nielsen 01-203 Sjørring Skytteforening 199/07    196/06    395/13
28 116858 Lukas Lund Lauridsen 11-020 Holsted Skyttekreds 200/07    195/05    395/12
29 128109 Daniel Kronborg Andersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06    198/10    394/16
30 125038 Dina T. Sørensen 09-101 Randers Skyttekreds 196/05    198/04    394/09
31 119480 Magnus Buk Henriksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/03    198/05    394/08
32 122556 Freja Frederikke Poulsen 11-020 Holsted Skyttekreds 197/08    197/07    394/15
33 125877 Frederik Petersen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/06    197/07    394/13
34 123604 Line Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 198/12    196/08    394/20
35 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/08    196/07    394/15
36 117047 Mark Frøsig 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 198/05    196/07    394/12
37 124317 Jonas Jepsen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/06    196/02    394/08
38 128334 Marcus Toft 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/07    195/08    394/15
39 125274 Cecilie Nilsson 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/07    198/07    393/14
40 124235 Patrick Lauritsen 10-127 Brande Skytteforening 196/04    197/05    393/09
41 122922 Alexander Djelby 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 197/09    196/07    393/16
42 127968 Mikkel Heby Svendsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/02    196/08    393/10
43 127001 Matthias Rechendorff 01-514 Vodskov Skytteforening 193/06    199/05    392/11
44 113932 Christian B Nielsen 09-902 Odder Skytteforening 197/05    195/06    392/11
45 122191 Sandra Christensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/04    194/02    392/06
46 127669 Simon Risager 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/04    198/07    391/11
47 120231 Mikkel Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 194/06    197/08    391/14
48 127878 Jacob Høj Jensen 16-039 Horne Skytteforening 195/08    196/04    391/12
49 108063 Jonathan Kjeldsen Thorhauge 01-203 Sjørring Skytteforening 196/04    195/05    391/09
50 117498 Christoffer Jensen 01-201 Thisted Skyttekreds 198/07    193/03    391/10
51 124743 Kasper Lund 10-004 Glud Skytteforening 198/07    193/03    391/10
52 123882 Isabella Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 192/04    198/06    390/10
53 128644 Malthe Kristensen 11-072 Helle Skytteforening 194/04    196/07    390/11
54 127970 Andreas Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 192/06    197/05    389/11
55 118982 Jonas Høegh Thomsen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/03    193/05    389/08
56 113901 Johan Vilhelmsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/05    195/06    388/11
57 121681 Rasmus Rye Sørensen 10-423 Tørring Idrætsforening 193/03    195/07    388/10
58 126151 Noah Emil Hermansen 10-456 Vejle Skytteforening 194/07    194/07    388/14
59 116780 Laura Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/01    194/02    387/03
60 126150 Magnus Holm Rodding 10-456 Vejle Skytteforening 194/06    193/07    387/13
61 124633 Christian Morais 01-203 Sjørring Skytteforening 196/05    191/01    387/06
62 119881 Benjamin Ibsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 193/07    193/06    386/13
63 127795 Oliver H. Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 192/03    192/08    384/11
64 117189 Karl Guldhammer 01-203 Sjørring Skytteforening 192/04    192/03    384/07
65 111249 Hans Akselsen Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 192/04    191/05    383/09
66 113053 Marcus Hartvigsen 11-006 Bramming Skytteforening 189/05    192/02    381/07
67 120339 Alexander Berth 09-101 Randers Skyttekreds 187/01    191/02    378/03
68 120929 Tobias Godske Højgaard 06-001 Viborg Skytteforening 189/05    189/03    378/08
69 122777 Jeppe Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 174/02    196/07    370/09
70 115082 Jonas Stabell 10-007 Østbirk Skytteforening 185/01    184/01    369/02
71 118736 Glen Høgsbjerg Christensen 06-103 Roslev Skytteforening 180/02    174/00    354/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 127551 Frederikke Nielsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/09    199/13    398/22
2 128052 Katrine Lund Jørgensen 10-004 Glud Skytteforening 199/07    199/05    398/12
3 123794 Asger Abrahamsen Schou 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 195/08    198/09    393/17
4 127598 Lukas Karstens 13-308 Vojens Skytteforening 197/09    196/07    393/16
5 127816 Oscar Tinggård 16-340 Krogsbølle Skytteforening 196/03    195/04    391/07
6 119945 Frej Gorm Hansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/05    192/06    389/11
7 126769 Mathias Kristiansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 191/05    197/07    388/12
8 127421 Christian Gudtman 11-020 Holsted Skyttekreds 195/04    193/06    388/10
9 127132 Malthe Andersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08    191/04    387/12
10 127135 Ina Cecilie Frederiksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/04    196/04    386/08
11 117658 Victoria Knudsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/02    192/02    384/04
12 105519 Mark Lykkegaard Bonnemann 10-001 Horsens Skyttekreds 192/01    192/02    384/03
13 127675 Mark M. L. Christensen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 194/06    189/04    383/10
14 127425 Daniel Nielsen 11-020 Holsted Skyttekreds 191/02    191/04    382/06
15 127125 Jamie Køller Vejrum 09-101 Randers Skyttekreds 191/02    190/04    381/06
16 126149 Mads Friedrichsen 10-456 Vejle Skytteforening 191/03    188/03    379/06
17 127288 Jack Strømager 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/01    189/04    378/05
18 120464 Philip Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/04    187/01    378/05
19 125199 Maria Mærsk Hansen 13-322 Gram Skytteforening 188/02    189/04    377/06
20 119490 Freja Østerlund Schultz 06-062 Aulum Skytteforening 188/05    189/01    377/06
21 124374 Michelle Thomasen 01-516 Mou & Omegns Skf. 189/02    188/04    377/06
22 127847 Gustav Bjerre Vind 10-001 Horsens Skyttekreds 190/03    187/01    377/04
23 126128 Frederik J. Boysen Frandsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 189/00    186/01    375/01
24 118620 Rebecca Dyring Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 184/02    190/05    374/07
25 122987 Sofus R. P. Jensen 06-103 Roslev Skytteforening 184/02    190/04    374/06
26 121720 Jens Guldhammer Mikkelsen 01-203 Sjørring Skytteforening 181/03    192/02    373/05
27 122334 Oliver Hassing Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 184/02    186/02    370/04
28 122985 Emil Faarkrog Jørgensen 06-103 Roslev Skytteforening 190/03    179/01    369/04
29 127243 Mikkel Thusgaard 05-028 Trehøje Skytteforening 184/02    184/01    368/03
30 119698 Mads Jacobsen 11-020 Holsted Skyttekreds 179/01    188/03    367/04
31 126887 Thea Højbjerg Larsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 183/00    183/01    366/01
32 117448 Mathias Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 184/01    182/01    366/02
33 98846 Elisabeth Kristensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 181/00    184/02    365/02
34 127257 Jakob Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 186/01    178/02    364/03
35 125417 Bertram Hirtz 11-015 Ølgod Skytteforening 182/01    180/00    362/01
36 123666 Emil Thusgaard 05-028 Trehøje Skytteforening 183/00    178/00    361/00
37 127105 Frederik Kristensen 06-103 Roslev Skytteforening 176/00    181/03    357/03
38 122986 Marcus R. P. Jensen 06-103 Roslev Skytteforening 175/01    174/00    349/01
39 127242 Rasmus Thusgard 05-028 Trehøje Skytteforening 166/00    169/00    335/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Børn 4
1 126487 Maria Munksgård 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/05    197/04    393/09
2 128742 Hannibal Kramer Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 196/07    196/05    392/12
3 123799 Christian Hvid Rasmussen 10-007 Østbirk Skytteforening 195/03    193/04    388/07
4 129205 Laura Frederiksen 09-940 Samsø Skytteforening 196/06    192/04    388/10
5 128739 Sara Steenholdt 13-308 Vojens Skytteforening 193/05    193/04    386/09
6 129193 Nicolai Lund Høholt 09-101 Randers Skyttekreds 191/02    193/05    384/07
7 126483 Rikke Munkegaard 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 190/04    193/03    383/07
8 128686 Frederik Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 192/03    191/03    383/06
9 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen 09-101 Randers Skyttekreds 188/03    193/05    381/08
10 128743 Valdemar Kramer Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 190/04    190/02    380/06
11 129212 Emil Seeberg Jeppesen 10-001 Horsens Skyttekreds 191/05    188/06    379/11
12 129231 Jonas Siig 10-001 Horsens Skyttekreds 188/00    189/01    377/01
13 128273 Mathilde Volker Johansen 01-516 Mou & Omegns Skf. 187/03    184/03    371/06
14 128658 Nicklas Hirtz Christensen 11-015 Ølgod Skytteforening 182/02    188/03    370/05
15 129204 Ida S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening 181/02    185/05    366/07
16 128815 Tobias Rieper 13-322 Gram Skytteforening 183/02    182/00    365/02
17 123156 Lucas Pedersen 13-322 Gram Skytteforening 181/00    177/00    358/00
18 122333 Julie Hassing Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 179/02    177/00    356/02
19 127938 Sten Hansen 13-322 Gram Skytteforening 169/00    179/02    348/02
20 127939 Oskar Rahbæk 13-322 Gram Skytteforening 173/00    173/00    346/00
21 112432 Lucas Werner Hansen 09-902 Odder Skytteforening 170/00    174/00    344/00
22 116693 Matilde Olesen 06-103 Roslev Skytteforening 169/01    172/00    341/01
23 127101 Patrick D. Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 153/00    178/02    331/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/12    200/17    400/29
2 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/16    200/13    400/29
3 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 200/12    200/15    400/27
4 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 200/13    200/12    400/25
5 104375 Freja Møller Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/13    200/11    400/24
6 117829 Camilla Johansen 06-011 Skive Skytteforening 200/10    200/11    400/21
7 108644 Jeppe F. Larsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/11    200/10    400/21
8 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 200/09    200/09    400/18
9 89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/12    200/14    399/26
10 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/12    200/12    399/24
11 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 199/12    200/11    399/23
12 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 199/09    200/10    399/19
13 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/10    200/08    399/18
14 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/04    200/11    399/15
15 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    199/13    399/24
16 106625 Alexander Petersen 09-940 Samsø Skytteforening 200/11    199/11    399/22
17 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 200/11    199/09    399/20
18 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10    199/08    399/18
18 95179 Tomas Møller Sørensen 10-282 Jelling fS Skydning 200/10    199/08    399/18
20 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/07    199/10    399/17
21 98722 Joachim Buk Lauritsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10    199/12    398/22
22 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/07    199/11    398/18
23 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/09    199/09    398/18
24 97735 Lærke Amby Fabricius 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/11    199/07    398/18
25 117764 Nicklas Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/10    198/05    398/15
26 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07    199/12    397/19
27 108184 Bjørn Olsen 01-229 Bjergby SGI&U 198/10    199/07    397/17
28 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 198/06    199/09    397/15
29 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 199/12    198/05    397/17
30 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 200/07    197/08    397/15
31 89134 Line H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 196/08    200/04    396/12
32 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 196/07    199/07    395/14
33 111362 Andreas Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 196/07    199/06    395/13
34 113577 Mathias N. Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/01    199/07    395/08
35 113843 Nina Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/07    198/10    395/17
36 114387 Julie H Christiansen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/03    198/07    395/10
37 84520 Rasmus Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 198/11    197/08    395/19
38 110272 Anders Herman Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 200/08    195/05    395/13
39 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 190/04    193/06    383/10

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 115361 Caroline H. Madsen 01-201 Thisted Skyttekreds 199/10    200/09    399/19
2 97889 Luckas Heby Pedersen 01-503 Vadum Skf. 200/07    199/10    399/17
3 88272 Melissa Andreasen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 199/12    199/03    398/15
4 101919 Lonnie Heby Pedersen 01-503 Vadum Skf. 198/11    199/10    397/21
5 102108 Julie Olsen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/04    199/05    397/09
6 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/10    198/08    397/18
7 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    198/09    397/17
8 114591 Kamilla Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/09    199/09    396/18
9 123717 Katarina Trøjborg 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/05    197/08    396/13
10 107890 Mads-Emil Mogensen 05-028 Trehøje Skytteforening 196/06    199/06    395/12
11 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 197/11    198/08    395/19
12 112419 Carsten Højen Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/06    198/07    395/13
13 89135 Anna H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 197/05    198/07    395/12
14 123421 Marcel A. Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/07    198/05    395/12
15 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 198/09    197/05    395/14
16 97085 Signe Henneberg Busk 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/06    199/06    394/12
17 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/09    197/10    394/19
18 112421 Niclas Hejslet 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08    197/05    394/13
19 112188 Karl W, Klausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/07    197/05    394/12
20 114557 Christine Langbak Poulsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/07    197/04    394/11
21 113292 Maja K Christensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 195/04    198/09    393/13
22 99520 Stine Jacobsen 11-072 Helle Skytteforening 196/07    197/09    393/16
23 121919 David Rønn 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08    197/06    393/14
24 120003 Rikke Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/07    196/06    393/13
25 103376 Carl Peter Mortensen 09-940 Samsø Skytteforening 195/01    197/08    392/09
26 116598 Nicolai Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 196/06    196/05    392/11
27 113690 Kristian Toft Andersen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/06    195/07    392/13
28 103858 Markus Frederik Mørck 09-940 Samsø Skytteforening 197/07    194/08    391/15
29 112684 Jonas Nørgård 01-223 Karby Skyttekreds 192/06    198/08    390/14
30 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 195/05    195/06    390/11
31 98934 Cecilie Madsen 05-028 Trehøje Skytteforening 192/02    197/07    389/09
32 114998 Frederik Jønsson 09-940 Samsø Skytteforening 194/08    195/05    389/13
33 108003 Eva Bundgaard Jacobsen 06-011 Skive Skytteforening 196/07    192/05    388/12
34 122694 Nikolai Stendorph 10-282 Jelling fS Skydning 194/05    193/02    387/07
35 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 194/03    193/01    387/04
36 129203 Lea S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening 195/03    192/02    387/05
37 125467 Kian Nedrud Møller 01-503 Vadum Skf. 193/07    193/01    386/08
38 110907 Anders Inuk Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 190/03    195/05    385/08
39 126192 Maiken Mogensen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 192/03    193/02    385/05
40 122995 Thomas Vesterager 06-062 Aulum Skytteforening 195/02    190/03    385/05
41 106786 Christoffer Damgaard Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 193/07    191/04    384/11
42 118000 Jesper Larsen 01-203 Sjørring Skytteforening 191/02    191/06    382/08
43 105787 Niklas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/04    189/02    382/06
44 122618 Lærke Iversen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 189/02    190/03    379/05
45 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-103 Roslev Skytteforening 190/00    189/02    379/02
46 127775 Jonas Neergaard 09-101 Randers Skyttekreds 189/01    188/03    377/04
47 116747 Sabrina Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 187/02    186/02    373/04
48 104866 Rasmus Olesen 06-103 Roslev Skytteforening 189/04    183/01    372/05
49 114938 Mikkel Lund 10-001 Horsens Skyttekreds 191/02    181/00    372/02
50 82836 Line Soelbjerg Andersen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 180/03    186/03    366/06
51 107157 Niklas Bossow Torp 06-103 Roslev Skytteforening 181/01    183/03    364/04
52 127184 Kasper Jensen 11-030 Alslev Skytteforening 184/03    174/00    358/03
53 111612 Thor V. Holm-Hansen 06-103 Roslev Skytteforening 175/02    178/04    353/06
54 129213 Sam Storm 10-001 Horsens Skyttekreds 166/00    183/00    349/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06    200/06    398/12
2 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 198/11    197/05    395/16
3 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/06    198/10    394/16
4 30976 Alexander Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 193/05    199/06    392/11
5 19352 Henrik Strand 06-001 Viborg Skytteforening 196/06    193/04    389/10
6 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 195/04    191/04    386/08
7 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/02    191/02    382/04
8 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 190/03    191/04    381/07
9 28245 Louise Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 190/02    190/05    380/07
10 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 189/03    190/04    379/07
11 105786 Jonas Ø. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 185/02    193/04    378/06
12 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 188/00    190/02    378/02
13 96958 Mette Sørensen 05-028 Trehøje Skytteforening 191/03    187/02    378/05
14 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 185/01    191/05    376/06
15 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 185/00    189/02    374/02

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 98709 Pernille Holst Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 195/04    186/02    381/06
2 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 192/02    186/03    378/05
3 103892 Kasper Schultz 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/04    189/05    377/09
4 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 189/04    187/02    376/06
5 95349 Kristian Gyldenløv 09-944 Århus Riffelskytte Klub 191/00    185/02    376/02
6 103936 Tobias Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 184/01    190/03    374/04
7 102934 Kristian Møller Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/01    188/01    374/02
8 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 189/04    182/02    371/06
9 88271 Mia Meyer Jensen 01-203 Sjørring Skytteforening 184/02    183/03    367/05
10 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 183/02    183/02    366/04
11 119405 Vinni Christiansen 01-203 Sjørring Skytteforening 182/01    183/04    365/05
12 83267 Louise Fredsgaard Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 182/00    183/01    365/01
13 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 176/02    188/04    364/06
14 92382 Nana Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 179/00    185/02    364/02
15 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 179/01    183/01    362/02
16 106868 Nicolaj Berg Lassen 09-101 Randers Skyttekreds 180/02    180/01    360/03
17 97738 Christina Glöss 01-223 Karby Skyttekreds 176/01    180/01    356/02
18 126699 Kathrine K. Jensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/01    176/01    354/02
19 85786 Sara Knudsen 10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening 178/00    176/00    354/00
20 89355 Maria V. Jensen 16-200 Kerteminde Skytteforening 158/00    171/03    329/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 200/14    200/11    400/25
2 40207 Ida Søby Fogh 11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds 200/09    200/08    400/17
3 108117 Martin Ingwersen 10-282 Jelling fS Skydning 199/07    200/10    399/17
4 21049 Louise Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 199/05    200/11    399/16
5 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 200/10    199/13    399/23
6 91130 Maria T. Heiden 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/13    199/08    399/21
7 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/07    199/12    399/19
8 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 200/11    199/07    399/18
9 83790 Stephanie Pedersen 10-127 Brande Skytteforening 199/11    197/09    396/20
10 34006 Nanna Ebbesen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 199/08    197/08    396/16
11 32994 Marc Pedersen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 197/08    196/05    393/13
12 107950 Martin Nissen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/03    191/03    385/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/12    200/11    400/23
2 92763 Lars Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/05    200/11    398/16
3 121677 Jonas Abildgaard Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 197/05    199/06    396/11
4 43401 Sune Christensen 13-363 Broagerlands Skytteforening 198/07    196/04    394/11
5 121325 Christina Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 194/07    197/07    391/14
6 103938 Morten Wallstrøm 10-007 Østbirk Skytteforening 191/04    193/04    384/08
7 91839 Jack Abrahamsen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 192/05    191/04    383/09

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/05    197/09    396/14
2 14785 Henrik Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/01    196/04    391/05
3 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 196/03    194/06    390/09
4 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/04    196/07    388/11
5 49572 Maria Degn Poulsen 10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening 193/02    193/08    386/10
6 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 194/07    192/04    386/11
7 24825 Jane Sønnichsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 191/04    194/05    385/09
8 23543 Marie S. Jørgensen 09-115 Grenå Skyttekreds 192/02    191/03    383/05
9 40827 Nicolai Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 194/01    189/00    383/01
10 42345 Jens Faurbye 13-308 Vojens Skytteforening 190/02    191/02    381/04
11 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/03    194/04    380/07
12 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 189/02    191/04    380/06
13 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 190/03    186/03    376/06
14 18178 Jonas Holst Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 188/02    185/03    373/05
15 20905 Steen Skallebæk 10-001 Horsens Skyttekreds 185/02    185/01    370/03

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 25354 Claus P V Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 186/00    190/01    376/01
2 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 191/03    184/01    375/04
3 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 187/02    187/01    374/03
4 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 188/04    185/02    373/06
5 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/03    185/01    373/04
6 43415 Pernille Porep Hadberg 13-343 Grænseegnens Skytteforening 187/03    185/01    372/04
7 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/01    189/01    371/02
8 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 183/00    187/01    370/01
9 43003 Eva E Rasmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 183/02    186/01    369/03
10 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 183/00    186/02    369/02
11 96896 Pia Jensen 09-115 Grenå Skyttekreds 185/02    184/02    369/04
12 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 180/00    187/03    367/03
13 98797 Louise Hvid Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 185/01    180/02    365/03
14 43365 Henning Sørensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 180/00    182/00    362/00
15 25565 Jens Jensen 09-902 Odder Skytteforening 167/00    170/00    337/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 17184 Flemming B. Frederiksen 01-504 Postens Skyttelaug 178/01    188/03    366/04
2 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 181/02    184/01    365/03
3 29903 Gitte Vinter 06-001 Viborg Skytteforening 181/00    183/00    364/00
4 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 179/00    177/00    356/00
5 123944 Kenneth Bennett 13-343 Grænseegnens Skytteforening 180/01    176/00    356/01
6 80671 Maybritt Lynggaard 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 177/01    178/00    355/01
7 34517 Bo W. Knudsen 10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 179/02    170/00    349/02
8 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/01    174/01    348/02
9 73415 Per Skovlund Nielsen 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 165/00    179/01    344/01
10 123793 Michael Kofoed Schou 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 173/00    170/00    343/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 44463 Kristian R. Petersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/10    200/13    399/23
2 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/13    199/09    399/22
3 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 198/09    200/09    398/18
4 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 198/07    200/10    398/17
5 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04    200/10    397/14
6 50893 Bente M. Lohmann 16-180 Bullerup Skyttekreds 198/11    199/09    397/20
7 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/11    199/07    397/18
8 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/04    197/06    397/10
9 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/08    199/13    396/21
10 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 197/11    199/09    396/20
11 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 197/04    199/09    396/13
12 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 197/05    199/06    396/11
13 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/10    197/06    396/16
14 10470 Ole H. Madsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 197/12    198/07    395/19
15 49316 John Iversen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/05    198/07    395/12
16 109680 Karl Jon Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 198/08    197/08    395/16
17 23760 Ejner Jørgensen 09-115 Grenå Skyttekreds 195/01    199/08    394/09
18 29126 Bent Olesen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/06    198/07    394/13
19 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 196/04    198/09    394/13
20 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04    197/03    394/07
21 87084 Torben Hjardemål 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 194/03    199/08    393/11
22 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 194/04    199/06    393/10
23 20964 Ole Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/07    198/06    393/13
24 34740 Hardy Larsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/03    198/08    393/11
25 18344 Finn Dollerup 09-903 VFB Århus Skyttelaug 197/02    196/08    393/10
26 106337 Kim Bønsdorff Munkholm 09-115 Grenå Skyttekreds 198/03    195/09    393/12
27 17347 Knud Ove Gammeljord 09-101 Randers Skyttekreds 195/08    197/09    392/17
28 52205 Bent Johansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/06    197/05    392/11
29 101767 Egon Johansen 13-308 Vojens Skytteforening 196/09    196/07    392/16
30 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 196/02    196/08    392/10
31 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 197/07    195/09    392/16
32 49222 Niels Barlebo 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/07    196/07    391/14
33 117669 Inga Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 195/08    196/05    391/13
34 18368 Erik Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 197/02    194/05    391/07
35 33292 Jens Ove Skjøth 10-127 Brande Skytteforening 193/02    197/11    390/13
36 97636 Kurt Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/01    196/07    390/08
37 48751 Henrik Trolle 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/11    193/06    390/17
38 21256 Einar Højsgård 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04    193/03    390/07
39 90904 Kurt Christiansen 10-001 Horsens Skyttekreds 198/10    192/05    390/15
40 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04    194/04    389/08
41 49799 Anders Mortensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/07    195/07    388/14
42 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/04    195/07    388/11
43 43501 Børge Paulsen 13-363 Broagerlands Skytteforening 195/05    193/04    388/09
44 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03    195/05    387/08

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 199/09    198/12    397/21
2 51383 Kurt Knudsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/07    197/06    396/13
3 120948 Gunnar Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/08    196/08    395/16
4 88633 Svend Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/06    197/05    394/11
5 96415 Karl K. Rasmussen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/06    197/09    393/15
6 26268 Jens Eriksen 09-903 VFB Århus Skyttelaug 198/02    195/06    393/08
7 35378 Preben Sørensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/08    197/05    392/13
8 20331 Dan Lauersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/03    196/02    392/05
9 124561 Arne Holm 01-511 Skf. Kimbrerne 194/06    197/09    391/15
10 25390 Willy Hermansen 09-902 Odder Skytteforening 195/05    196/04    391/09
11 20326 Flemming Mikkelsen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/08    195/07    391/15
12 34393 Børge Gjødsbøl 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/08    193/02    391/10
13 43530 Ove Østergaard 13-363 Broagerlands Skytteforening 197/04    193/07    390/11
14 15095 Flemming Lindemann 01-514 Vodskov Skytteforening 194/06    195/07    389/13
15 96287 Karsten Knudsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 195/02    194/05    389/07
16 18472 Bjarne Schou Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 194/03    194/03    388/06
17 23018 Inge Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 189/04    198/08    387/12
18 125508 Lars Walther Christensen 01-514 Vodskov Skytteforening 195/03    191/06    386/09
19 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 194/06    191/03    385/09
20 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 194/05    191/02    385/07
21 25312 John Sander Petersen 09-940 Samsø Skytteforening 192/03    192/03    384/06
22 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 193/05    191/01    384/06
23 25240 Ole Truelsen 09-940 Samsø Skytteforening 192/04    191/03    383/07
24 25511 Lars-Ingemann Jensen 09-902 Odder Skytteforening 194/06    189/04    383/10
25 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 189/04    192/05    381/09
26 21497 Thorvald Ellehede 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 190/03    191/05    381/08
27 49348 Helle Jørgensen 16-350 Særslev Skytteforening 192/03    189/02    381/05
28 97036 Steen Clausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 193/03    188/05    381/08
29 105152 Hans Chr. Schmidt 11-030 Alslev Skytteforening 189/02    191/03    380/05
30 51010 Egon Nielsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 191/02    189/04    380/06
31 43471 Jan Poulsen 13-363 Broagerlands Skytteforening 194/03    186/02    380/05
32 98798 Kirsten Hvid Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 190/04    189/02    379/06
33 34634 Lasse Olsen 10-423 Tørring Idrætsforening 191/05    188/04    379/09
34 81504 Claus Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 188/03    190/07    378/10
35 18356 Erling B Jacobsen 09-101 Randers Skyttekreds 189/02    187/03    376/05
36 34700 Else Marie Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/03    187/01    376/04
37 103489 Mads Sønderup 06-055 Tjørring Idrætsforening 185/01    190/01    375/02
38 21443 Jørgen Olesen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 187/02    188/02    375/04
39 32297 Leif Seiersen 06-055 Tjørring Idrætsforening 191/04    173/00    364/04

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Senior 3
1 107015 Jens Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/06    188/01    386/07
2 101592 Elly Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/03    190/01    384/04
3 11768 Ruby Larsen 01-548 Vilsted Skf. 192/02    191/00    383/02
4 75424 Lissy Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/04    190/03    382/07
5 22253 Regner Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/05    190/01    381/06
6 116951 Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 190/03    190/03    380/06
7 20390 Kresten Kristensen 10-007 Østbirk Skytteforening 190/04    190/02    380/06
8 119691 Hanne Færregaard Andersen 01-516 Mou & Omegns Skf. 189/04    188/02    377/06
9 95887 John Dyhr Kristensen 09-902 Odder Skytteforening 187/02    188/02    375/04
10 23007 John Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 191/02    184/02    375/04
11 41356 Jens Chr. Pedersen 11-020 Holsted Skyttekreds 187/00    183/00    370/00
12 110498 Ingolf Haugstrup 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 186/01    183/01    369/02
13 108861 Øyvind Jensen 01-516 Mou & Omegns Skf. 184/02    179/00    363/02
14 86067 Gurli Nøhr 10-001 Horsens Skyttekreds 176/02    182/02    358/04
15 90903 Lindy Pedersen 10-001 Horsens Skyttekreds 169/00    164/00    333/00

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 1
1 35506 Lars Kring Mortensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/10    200/11    400/21
2 112246 Anne Lise Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 200/11    200/10    400/21
3 85128 Horst Clausen 13-363 Broagerlands Skytteforening 200/12    200/07    400/19
4 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 200/10    200/08    400/18
5 93584 Anders Jensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/10    200/08    399/18
6 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 199/09    200/08    399/17
7 23027 Brit Henriksen 09-118 Lyngby Skyttekreds 200/10    199/11    399/21
8 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 200/08    199/11    399/19
9 17242 Birgitte Kort Jørgensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/11    200/10    398/21
10 13483 Bodil Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/09    200/10    398/19
11 111599 Jesper Dam 10-222 Gadbjerg Skytteforening 199/13    199/08    398/21
12 113620 Hanne Keinicke 10-222 Gadbjerg Skytteforening 199/06    199/13    398/19
13 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 199/09    199/09    398/18
14 25334 Henrik Berthelsen 09-940 Samsø Skytteforening 200/05    198/08    398/13
15 120513 Michael Jens Gram Jakobsen 10-456 Vejle Skytteforening 197/07    200/13    397/20
16 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/07    200/10    397/17
17 113118 Anders Hansen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09    199/09    397/18
18 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/07    199/11    397/18
19 107892 Søren Peter Jørgensen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 198/05    199/08    397/13
20 25221 Sanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 199/10    198/09    397/19
21 111354 Torben Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 199/09    198/08    397/17
22 95711 Tommy Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 196/07    200/08    396/15
23 99527 Lisbeth Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/09    199/11    396/20
24 13379 Karsten Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/05    199/11    396/16
25 103695 Bent Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/02    199/07    396/09
26 82492 René Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/07    198/12    396/19
27 115252 Heinrich Sloth 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 200/08    196/05    396/13
28 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/02    199/08    395/10
29 88434 Michael Petersen 09-115 Grenå Skyttekreds 197/11    198/04    395/15
30 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07    197/09    395/16
31 18504 Anny Toft 09-101 Randers Skyttekreds 198/05    197/03    395/08
32 38336 Hans Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 199/12    196/05    395/17
33 11933 Lars Jakobsen 01-548 Vilsted Skf. 195/09    199/07    394/16
34 38352 Doris Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 196/09    198/07    394/16
35 91098 Peder Nedergaard 09-940 Samsø Skytteforening 196/06    198/08    394/14
36 120230 Johnni Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/03    198/06    394/09
37 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/06    198/03    394/09
38 91099 Ellen Holm 09-940 Samsø Skytteforening 198/08    196/09    394/17
39 109469 Linda Ørum 09-940 Samsø Skytteforening 198/05    196/03    394/08
40 120785 John Bo Lyng 09-101 Randers Skyttekreds 199/06    195/08    394/14
41 120106 Jesper Nissen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/06    199/11    393/17
42 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08    198/07    393/15
43 13407 Jens Arne Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 195/07    198/06    393/13
44 116825 Søren Kaster 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08    197/06    393/14
45 113910 Michael Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/10    196/07    393/17
46 87497 Jørgen Thomsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/13    195/08    393/21
47 52046 Ebbe Præstekjær 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 199/08    194/07    393/15
48 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 193/06    199/14    392/20
49 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08    196/03    391/11
50 32125 Mona Thomassen 06-055 Tjørring Idrætsforening 193/05    197/06    390/11
50 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 193/05    197/06    390/11
52 101432 Allan Hjerresen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05    191/01    389/06
53 21759 Ann Klode 06-002 Them Skytteforening 190/04    197/06    387/10
54 100603 Jens Sten Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/06    191/06    387/12
55 79034 Brian Grønn Rauh 06-098 Karup Skytteforening af 1889 193/02    193/04    386/06

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1 25234 Pia Kleis 09-940 Samsø Skytteforening 200/10    200/11    400/21
2 108503 Evan Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 198/07    200/14    398/21
3 123883 Birgitte Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 198/10    200/09    398/19
4 113675 Lisbeth Meldgaard 11-072 Helle Skytteforening 199/11    199/12    398/23
5 122585 Ole Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 198/08    199/11    397/19
6 126607 Chris Brinch Østergaard 11-010 Esbjerg Skyttekreds 199/08    198/10    397/18
7 126770 Dennis Christiansen 09-101 Randers Skyttekreds 198/09    198/08    396/17
8 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/07    198/10    395/17
9 123925 Christina V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 198/08    197/11    395/19
10 114773 Winnie Susan Monberg 13-308 Vojens Skytteforening 198/09    197/05    395/14
11 110320 Heidi Henningsen 11-030 Alslev Skytteforening 199/07    196/03    395/10
12 122498 Anette Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 196/04    198/06    394/10
13 110909 Carsten Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 197/02    197/04    394/06
14 97086 Marthin Henneberg Busk 16-180 Bullerup Skyttekreds 196/07    197/08    393/15
15 91840 Jimmi Pedersen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 196/06    197/06    393/12
16 31129 Jørn Termansen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 197/05    196/05    393/10
17 125104 Henrik Christian Schmidt 13-308 Vojens Skytteforening 194/06    198/07    392/13
18 126117 Linda Madsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/04    198/08    392/12
19 126408 Søren Pedersen 13-308 Vojens Skytteforening 198/07    194/03    392/10
20 108488 Jonas Dahl Pedersen 01-203 Sjørring Skytteforening 194/08    197/06    391/14
21 127879 Pia Johannsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 197/06    193/04    390/10
22 102384 Kim Højbjerg Larsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 193/04    195/07    388/11
23 109338 Jens Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/05    194/05    388/10
24 32646 Hans G. Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 194/01    193/05    387/06
25 110497 Jesper Haugstrup 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 196/05    191/03    387/08
26 127255 Elise Saxild Kristensen 11-072 Helle Skytteforening 194/06    192/05    386/11
27 25177 John Lund Christensen 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 190/06    195/05    385/11
28 112653 Dorde Lis Hansen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 194/03    191/04    385/07
29 120229 Gitte Hansen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 193/07    191/03    384/10
30 99989 Jørgen Sloth Borregaard 01-514 Vodskov Skytteforening 193/05    191/04    384/09
31 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 191/07    192/04    383/11
32 128434 Kirsten Hårvig 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 192/03    191/01    383/04
33 120421 Christian Olesen 10-127 Brande Skytteforening 190/02    192/03    382/05
34 119168 Duncan Hooper 16-128 Dalum Skytteforening 192/01    190/01    382/02
35 21577 Randi Nielsen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 185/01    194/02    379/03
36 122956 Finn Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02    191/02    378/04
37 128826 Søren Ørum 09-940 Samsø Skytteforening 188/01    188/04    376/05

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab Voksen Åben 3
1 127552 Kalle Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/06    197/07    396/13
2 128269 Torben Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 198/05    197/10    395/15
3 126409 Morten Franzen Jepsen 13-308 Vojens Skytteforening 195/06    197/03    392/09
4 18311 Hanne Skovlund Broch 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 198/10    194/01    392/11
5 128057 Flemming Skytt 09-940 Samsø Skytteforening 195/03    196/06    391/09
6 126904 Steven V. Mathiasen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/04    195/06    386/10
7 117272 Søren Kirkegaard Madsen 11-072 Helle Skytteforening 190/03    194/03    384/06
8 124993 Stefan Christensen 16-200 Kerteminde Skytteforening 189/02    193/05    382/07
9 115017 René Olsen 09-118 Lyngby Skyttekreds 190/00    192/07    382/07
10 22414 Lise Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/04    191/02    382/06
11 128643 Jørgen Kristensen 11-072 Helle Skytteforening 192/03    190/03    382/06
12 24867 Agnete Engelbrechtsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 187/02    194/02    381/04
13 106994 Casper Broge 09-902 Odder Skytteforening 189/03    192/03    381/06
14 123926 Jens V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 189/02    192/01    381/03
15 123096 Martin Lysdahl 10-423 Tørring Idrætsforening 188/02    192/02    380/04
16 119492 Keld Østerlund Schultz 06-062 Aulum Skytteforening 189/04    189/00    378/04
17 122499 Ulrik Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 189/00    189/01    378/01
18 32911 Anna Lise Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 189/01    188/02    377/03
19 19899 John Madsen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 190/03    187/00    377/03
20 129217 Anders Frederiksen 09-940 Samsø Skytteforening 187/02    189/01    376/03
21 122335 Thomas Hassing Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 188/03    188/01    376/04
22 119412 Helle Pia Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 183/02    190/03    373/05
23 120213 Gitte Olesen 10-127 Brande Skytteforening 183/03    187/02    370/05
24 116793 Bo D. Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 184/01    186/01    370/02
25 116146 Jan Nørgård Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/02    183/00    368/02
26 19905 Jens Sandfeld Søndergaard 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 183/00    184/01    367/01
27 127422 Line Qvist 11-020 Holsted Skyttekreds 175/00    172/01    347/01

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab FRI
1 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 199/10    199/09    398/19
2 18341 Flemming Lauritsen 09-101 Randers Skyttekreds 198/02    199/09    397/11
3 18541 Allan Dicksen Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 197/07    197/05    394/12
4 112640 Magnus Degenkolv 09-101 Randers Skyttekreds 195/08    198/06    393/14
5 108492 Niclas Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 195/03    197/10    392/13
6 18195 John Nicholaisen 09-101 Randers Skyttekreds 193/08    197/07    390/15
7 17986 Marie Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 195/07    193/02    388/09
8 24149 Johnny Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 190/02    194/08    384/10
9 80084 Bent Engstrøm 09-101 Randers Skyttekreds 184/02    198/02    382/04
10 123849 Patrik Gaulshøj 10-282 Jelling fS Skydning 194/04    187/01    381/05
11 95417 Jan Jørn Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 191/03    187/01    378/04
12 101845 Anne Louise Angel 09-101 Randers Skyttekreds 187/01    188/05    375/06
13 115973 Ruth bjørn Larsen 09-101 Randers Skyttekreds 188/02    184/03    372/05
14 33981 Flemming Jensen 10-127 Brande Skytteforening 184/01    187/04    371/05
15 24834 Gunner Holland Larsen 09-101 Randers Skyttekreds 184/02    175/01    359/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 1
1 101491 Gustav Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 200/16
1 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 200/16
3 101907 Trine Røigaard 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/15
3 111770 Kasper Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/15
3 113368 Alex Rahr Maansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/15
3 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/15
7 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 200/14
8 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/13
8 121088 Nikolai Kling Larsen 16-039 Horne Skytteforening 200/13
8 123669 Maja Pedersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 200/13
8 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/13
12 108363 Anders Birk Dysted Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 200/12
12 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/12
12 118945 Cathrine Sørensen 05-028 Trehøje Skytteforening 200/12
12 120920 Emma Sophie Klinck 16-039 Horne Skytteforening 200/12
12 122114 Simon Rosenkjær 16-022 Faaborg Skytteforening 200/12
12 123028 Camilla Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/12
12 123820 Emma Hejlesen Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/12
19 106376 Sixten Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/11
19 107180 Joachim Jørgensen 13-308 Vojens Skytteforening 200/11
19 113869 Christian Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/11
19 120709 Sinuhe Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening 200/11
19 124238 Oliver Klaus Pedersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/11
19 125887 Nanna Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 200/11
19 126655 Johan Persson 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/11
26 109979 Silas Grønnebæk 11-020 Holsted Skyttekreds 200/10
26 122679 Madeleine Liv Larsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/10
28 103891 Simon Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/09
28 118153 Liva Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 200/09
30 118917 Kasper Futterup Søndergaard 01-223 Karby Skyttekreds 200/06
31 117765 Peter A. Sørensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/16
32 114681 Marcus Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 199/15
33 107515 Sune Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 199/14
34 119628 Daniel Larsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/13
35 112069 Martin Svendsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/12
35 123059 Esajas Hvorvarp 01-548 Vilsted Skf. 199/12
37 117070 Signe Wobeser Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 199/11
37 99867 Mia Hviid Sørensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/11
39 106270 Kasper Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/10
40 112089 Kamilla Keinicke 10-222 Gadbjerg Skytteforening 199/09
40 121236 Mads Friis Kriegbaum 06-001 Viborg Skytteforening 199/09
42 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/08
42 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager 06-062 Aulum Skytteforening 199/08
44 111047 Kasper B. Søgaard 11-006 Bramming Skytteforening 199/07
45 109462 Jakob Øster 09-940 Samsø Skytteforening 199/06
46 112910 Sara Kirstine Jensen 16-039 Horne Skytteforening 198/14
46 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 198/14
48 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/12
49 118518 Adam Liebach 06-001 Viborg Skytteforening 198/10
49 122758 Kristian Bloch Andersen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/10
51 100962 Maria Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 198/09
51 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 198/09
51 123204 Sebastian Jensen 13-308 Vojens Skytteforening 198/09
54 120514 Jakop Broni Boesen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/08
55 107458 Daniel Hochland Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07
55 124305 Michelle Olesen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/07
57 118294 Nikolai Mou Nielsen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/06
58 119474 Sarah Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/05
59 118943 Magnus Mohr Vesterblaae 05-028 Trehøje Skytteforening 198/04
60 116817 Sabrina Klara Christensen 16-039 Horne Skytteforening 198/03
61 95321 Amalie Birk D. Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 197/12
62 109646 Hans Christian Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/10
63 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 197/09
63 113667 Frederik Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/09
63 114363 Jacob Mortensen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/09
66 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 197/08
66 111532 Magnus Johansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/08
66 116861 Mads Repenning Jensen 11-072 Helle Skytteforening 197/08
66 120708 Nefer Sofia Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening 197/08
70 122866 Azad Seker 01-201 Thisted Skyttekreds 197/07
71 107475 Rikke Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 197/05
72 110494 Lucas Haugstrup 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 197/04
73 120235 Astrid Bohsen 10-004 Glud Skytteforening 197/03
74 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08
74 123027 Lærke Ninn 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/08
76 119813 Nicholas Aagaard Eriksen 16-200 Kerteminde Skytteforening 196/08
77 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-062 Aulum Skytteforening 196/07
78 108407 Lau Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/04
78 114405 Laura Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/04
80 119066 Niki Boisen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 195/03
81 120991 Johannes Rasmussen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 192/06
82 108692 Simon Pedersen 13-322 Gram Skytteforening 191/05
83 106554 Mads Sejersen 10-009 Hovedgaard Skytteforening 186/03
84 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 186/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 2
1 128335 Theis Christiansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/14
2 101420 Mads Larsen Glöss 01-223 Karby Skyttekreds 200/11
3 128688 Jeppe Okholm 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 200/09
4 116858 Lukas Lund Lauridsen 11-020 Holsted Skyttekreds 200/07
5 122920 Maja Madsen 10-004 Glud Skytteforening 200/06
6 126288 Mathias Thomsen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 200/02
7 122760 Maia Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 199/10
7 127460 Emma Falck Lauridsen 11-006 Bramming Skytteforening 199/10
9 124784 Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening 199/09
10 126481 Lau Valsgaard Sørensen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08
11 123929 Matilde Skinderholm 13-308 Vojens Skytteforening 199/07
11 128063 Nikoline Bak Nielsen 01-203 Sjørring Skytteforening 199/07
11 128334 Marcus Toft 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/07
14 122615 Victor Gerner Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/06
14 123034 Kasper Vestergaard Pedersen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/06
16 118983 Jacob Høegh Thomsen 01-203 Sjørring Skytteforening 199/05
16 127164 Albert Skaarup 06-001 Viborg Skytteforening 199/05
18 122614 Jonas W. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/12
18 123604 Line Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 198/12
20 124047 Laura Rosenkilde Sloth 01-516 Mou & Omegns Skf. 198/09
21 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 198/08
22 117498 Christoffer Jensen 01-201 Thisted Skyttekreds 198/07
22 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 198/07
22 124743 Kasper Lund 10-004 Glud Skytteforening 198/07
25 124317 Jonas Jepsen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/06
26 117047 Mark Frøsig 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 198/05
26 122757 Johannes Bak Nielsen 01-203 Sjørring Skytteforening 198/05
28 122191 Sandra Christensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/04
28 126787 Laura Bødtker 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/04
30 122922 Alexander Djelby 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 197/09
31 122556 Freja Frederikke Poulsen 11-020 Holsted Skyttekreds 197/08
31 123789 Emil Østergaard Andersen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 197/08
33 128528 Emilie West Jørgensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/07
34 125877 Frederik Petersen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 197/06
35 113932 Christian B Nielsen 09-902 Odder Skytteforening 197/05
36 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 197/04
37 127968 Mikkel Heby Svendsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/02
38 121887 Malene Nørgaard 10-127 Brande Skytteforening 196/07
38 123445 Kasper Søgaard Henriksen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/07
40 127779 Vitoria Tinggård 16-340 Krogsbølle Skytteforening 196/06
40 128109 Daniel Kronborg Andersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06
42 118319 Nicolaj Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/05
42 124633 Christian Morais 01-203 Sjørring Skytteforening 196/05
42 125038 Dina T. Sørensen 09-101 Randers Skyttekreds 196/05
45 108063 Jonathan Kjeldsen Thorhauge 01-203 Sjørring Skytteforening 196/04
45 124235 Patrick Lauritsen 10-127 Brande Skytteforening 196/04
47 118982 Jonas Høegh Thomsen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/03
47 119480 Magnus Buk Henriksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/03
49 127878 Jacob Høj Jensen 16-039 Horne Skytteforening 195/08
50 125274 Cecilie Nilsson 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/07
51 126151 Noah Emil Hermansen 10-456 Vejle Skytteforening 194/07
52 120231 Mikkel Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 194/06
53 126150 Magnus Holm Rodding 10-456 Vejle Skytteforening 194/06
54 128644 Malthe Kristensen 11-072 Helle Skytteforening 194/04
55 119881 Benjamin Ibsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 193/07
56 127001 Matthias Rechendorff 01-514 Vodskov Skytteforening 193/06
57 113901 Johan Vilhelmsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/05
58 127669 Simon Risager 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 193/04
59 121681 Rasmus Rye Sørensen 10-423 Tørring Idrætsforening 193/03
60 116780 Laura Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/01
61 127970 Andreas Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 192/06
62 111249 Hans Akselsen Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 192/04
62 117189 Karl Guldhammer 01-203 Sjørring Skytteforening 192/04
62 123882 Isabella Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 192/04
65 127795 Oliver H. Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 192/03
66 113053 Marcus Hartvigsen 11-006 Bramming Skytteforening 189/05
66 120929 Tobias Godske Højgaard 06-001 Viborg Skytteforening 189/05
68 120339 Alexander Berth 09-101 Randers Skyttekreds 187/01
69 115082 Jonas Stabell 10-007 Østbirk Skytteforening 185/01
70 118736 Glen Høgsbjerg Christensen 06-103 Roslev Skytteforening 180/02
71 122777 Jeppe Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 174/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 3
1 127551 Frederikke Nielsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/09
2 128052 Katrine Lund Jørgensen 10-004 Glud Skytteforening 199/07
3 127598 Lukas Karstens 13-308 Vojens Skytteforening 197/09
4 119945 Frej Gorm Hansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/05
5 127132 Malthe Andersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08
6 127816 Oscar Tinggård 16-340 Krogsbølle Skytteforening 196/03
7 123794 Asger Abrahamsen Schou 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 195/08
8 127421 Christian Gudtman 11-020 Holsted Skyttekreds 195/04
9 126345 Lau Bertram Hedemand Højen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/03
10 127675 Mark M. L. Christensen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 194/06
11 117658 Victoria Knudsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 192/02
12 105519 Mark Lykkegaard Bonnemann 10-001 Horsens Skyttekreds 192/01
13 126769 Mathias Kristiansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 191/05
14 120464 Philip Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/04
15 123157 Hans Nielsen Tychsen 13-363 Broagerlands Skytteforening 191/03
15 126149 Mads Friedrichsen 10-456 Vejle Skytteforening 191/03
17 127125 Jamie Køller Vejrum 09-101 Randers Skyttekreds 191/02
17 127425 Daniel Nielsen 11-020 Holsted Skyttekreds 191/02
19 127135 Ina Cecilie Frederiksen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 190/04
20 121933 Naja Bennekou 16-180 Bullerup Skyttekreds 190/03
20 122985 Emil Faarkrog Jørgensen 06-103 Roslev Skytteforening 190/03
20 127847 Gustav Bjerre Vind 10-001 Horsens Skyttekreds 190/03
23 124374 Michelle Thomasen 01-516 Mou & Omegns Skf. 189/02
24 127288 Jack Strømager 06-098 Karup Skytteforening af 1889 189/01
25 126128 Frederik J. Boysen Frandsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 189/00
26 119490 Freja Østerlund Schultz 06-062 Aulum Skytteforening 188/05
27 125199 Maria Mærsk Hansen 13-322 Gram Skytteforening 188/02
28 122746 Mads Ole Christiansen 13-363 Broagerlands Skytteforening 187/03
29 127257 Jakob Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 186/01
30 117899 Emil Mathiesen 16-180 Bullerup Skyttekreds 185/02
31 118620 Rebecca Dyring Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 184/02
31 122334 Oliver Hassing Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 184/02
31 122987 Sofus R. P. Jensen 06-103 Roslev Skytteforening 184/02
31 127243 Mikkel Thusgaard 05-028 Trehøje Skytteforening 184/02
35 117448 Mathias Sand 06-098 Karup Skytteforening af 1889 184/01
36 123666 Emil Thusgaard 05-028 Trehøje Skytteforening 183/00
36 126887 Thea Højbjerg Larsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 183/00
38 125417 Bertram Hirtz 11-015 Ølgod Skytteforening 182/01
39 121720 Jens Guldhammer Mikkelsen 01-203 Sjørring Skytteforening 181/03
40 98846 Elisabeth Kristensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 181/00
41 119698 Mads Jacobsen 11-020 Holsted Skyttekreds 179/01
42 127105 Frederik Kristensen 06-103 Roslev Skytteforening 176/00
43 122986 Marcus R. P. Jensen 06-103 Roslev Skytteforening 175/01
44 127242 Rasmus Thusgard 05-028 Trehøje Skytteforening 166/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Børn 4
1 128742 Hannibal Kramer Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 196/07
2 129205 Laura Frederiksen 09-940 Samsø Skytteforening 196/06
3 126487 Maria Munksgård 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 196/05
4 128487 Bertil Vinther Krag 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/08
5 123799 Christian Hvid Rasmussen 10-007 Østbirk Skytteforening 195/03
6 128749 Katinka Vinther Krag 16-180 Bullerup Skyttekreds 193/07
7 128739 Sara Steenholdt 13-308 Vojens Skytteforening 193/05
8 128686 Frederik Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 192/03
9 129212 Emil Seeberg Jeppesen 10-001 Horsens Skyttekreds 191/05
10 129193 Nicolai Lund Høholt 09-101 Randers Skyttekreds 191/02
11 126483 Rikke Munkegaard 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 190/04
11 128743 Valdemar Kramer Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 190/04
13 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen 09-101 Randers Skyttekreds 188/03
14 129231 Jonas Siig 10-001 Horsens Skyttekreds 188/00
15 128273 Mathilde Volker Johansen 01-516 Mou & Omegns Skf. 187/03
16 121932 Nicolai Wimmer 16-180 Bullerup Skyttekreds 185/01
17 128769 Magnus Hansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 184/03
18 128815 Tobias Rieper 13-322 Gram Skytteforening 183/02
19 128658 Nicklas Hirtz Christensen 11-015 Ølgod Skytteforening 182/02
20 129204 Ida S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening 181/02
20 129211 Naya Hansen 13-363 Broagerlands Skytteforening 181/02
22 123156 Lucas Pedersen 13-322 Gram Skytteforening 181/00
23 122333 Julie Hassing Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 179/02
24 129115 Nicklas Licht Andersen 13-363 Broagerlands Skytteforening 176/00
25 127939 Oskar Rahbæk 13-322 Gram Skytteforening 173/00
26 112432 Lucas Werner Hansen 09-902 Odder Skytteforening 170/00
26 129214 Celina Hansen 13-363 Broagerlands Skytteforening 170/00
28 116693 Matilde Olesen 06-103 Roslev Skytteforening 169/01
29 127938 Sten Hansen 13-322 Gram Skytteforening 169/00
30 129124 Ramus Jørgensen 13-363 Broagerlands Skytteforening 164/00
31 123098 Oliver Thomsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 157/00
32 127101 Patrick D. Rønberg 06-103 Roslev Skytteforening 153/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 1
1 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/16
2 104375 Freja Møller Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/13
2 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 200/13
4 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 200/12
4 106441 Thomas Grøn Bendixen 01-412 Hjørring Skytteforening 200/12
6 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 200/11
6 106625 Alexander Petersen 09-940 Samsø Skytteforening 200/11
6 108644 Jeppe F. Larsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/11
6 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-001 Viborg Skytteforening 200/11
10 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/10
10 117764 Nicklas Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/10
10 117829 Camilla Johansen 06-011 Skive Skytteforening 200/10
10 95179 Tomas Møller Sørensen 10-282 Jelling fS Skydning 200/10
14 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 200/09
15 110272 Anders Herman Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 200/08
16 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 200/07
16 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/07
18 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 199/12
18 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/12
18 89769 Henrik Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 199/12
18 96824 Nathali Holmes Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 199/12
22 97735 Lærke Amby Fabricius 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/11
23 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 199/10
23 98722 Joachim Buk Lauritsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/10
25 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/09
25 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 199/09
27 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/07
28 101490 Christoffer Røjkjær 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 199/04
29 84520 Rasmus Kirkholt 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 198/11
30 108184 Bjørn Olsen 01-229 Bjergby SGI&U 198/10
31 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 198/07
32 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 198/06
33 93897 Patrick Sortkjær 10-004 Glud Skytteforening 197/09
34 96039 Mikkel von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 197/08
35 113843 Nina Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/07
36 114387 Julie H Christiansen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/03
37 89134 Line H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 196/08
38 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 196/07
38 111362 Andreas Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 196/07
40 113577 Mathias N. Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 196/01
41 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 190/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Junior 2
1 97889 Luckas Heby Pedersen 01-503 Vadum Skf. 200/07
2 88272 Melissa Andreasen 01-211 Østerild og Omegns Skytteforening 199/12
3 115361 Caroline H. Madsen 01-201 Thisted Skyttekreds 199/10
3 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/10
5 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08
6 123717 Katarina Trøjborg 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 199/05
7 101919 Lonnie Heby Pedersen 01-503 Vadum Skf. 198/11
8 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 198/09
9 102108 Julie Olsen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/04
10 113218 Sebastian Vestergaard 09-101 Randers Skyttekreds 197/11
11 114591 Kamilla Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/09
11 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/09
13 112421 Niclas Hejslet 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08
14 103858 Markus Frederik Mørck 09-940 Samsø Skytteforening 197/07
14 112188 Karl W, Klausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/07
14 114557 Christine Langbak Poulsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/07
14 120003 Rikke Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/07
14 123421 Marcel A. Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/07
19 112419 Carsten Højen Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/06
19 113690 Kristian Toft Andersen 01-201 Thisted Skyttekreds 197/06
21 89135 Anna H. Pedersen 11-006 Bramming Skytteforening 197/05
22 102526 Andreas Jensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/10
23 121919 David Rønn 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08
24 108003 Eva Bundgaard Jacobsen 06-011 Skive Skytteforening 196/07
24 99520 Stine Jacobsen 11-072 Helle Skytteforening 196/07
26 107890 Mads-Emil Mogensen 05-028 Trehøje Skytteforening 196/06
26 116598 Nicolai Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 196/06
28 97085 Signe Henneberg Busk 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/06
29 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 195/05
30 113292 Maja K Christensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 195/04
31 129203 Lea S Knudsen 09-940 Samsø Skytteforening 195/03
32 122995 Thomas Vesterager 06-062 Aulum Skytteforening 195/02
33 103376 Carl Peter Mortensen 09-940 Samsø Skytteforening 195/01
34 114998 Frederik Jønsson 09-940 Samsø Skytteforening 194/08
35 122694 Nikolai Stendorph 10-282 Jelling fS Skydning 194/05
36 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 194/03
37 106786 Christoffer Damgaard Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 193/07
37 125467 Kian Nedrud Møller 01-503 Vadum Skf. 193/07
39 113058 Vivian Staal 11-015 Ølgod Skytteforening 193/05
40 105787 Niklas Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 193/04
41 112684 Jonas Nørgård 01-223 Karby Skyttekreds 192/06
42 122584 Kristian Hansen Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 192/04
43 126192 Maiken Mogensen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 192/03
44 98934 Cecilie Madsen 05-028 Trehøje Skytteforening 192/02
45 114938 Mikkel Lund 10-001 Horsens Skyttekreds 191/02
45 118000 Jesper Larsen 01-203 Sjørring Skytteforening 191/02
47 127682 Mike D. Rosenlund 16-180 Bullerup Skyttekreds 190/04
47 127786 Jørgen Peter Lei 13-363 Broagerlands Skytteforening 190/04
49 110907 Anders Inuk Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 190/03
50 107847 Nicklas Jensen Kammersgaard 06-103 Roslev Skytteforening 190/00
51 104866 Rasmus Olesen 06-103 Roslev Skytteforening 189/04
52 122618 Lærke Iversen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 189/02
53 127775 Jonas Neergaard 09-101 Randers Skyttekreds 189/01
54 116747 Sabrina Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 187/02
55 127184 Kasper Jensen 11-030 Alslev Skytteforening 184/03
56 107157 Niklas Bossow Torp 06-103 Roslev Skytteforening 181/01
57 82836 Line Soelbjerg Andersen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 180/03
58 111612 Thor V. Holm-Hansen 06-103 Roslev Skytteforening 175/02
59 129213 Sam Storm 10-001 Horsens Skyttekreds 166/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 1
1 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 198/11
2 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 198/06
3 19352 Henrik Strand 06-001 Viborg Skytteforening 196/06
3 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/06
5 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 195/04
6 30976 Alexander Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 193/05
7 96958 Mette Sørensen 05-028 Trehøje Skytteforening 191/03
8 98723 Emil Søvsø Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 191/02
9 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 190/03
10 28245 Louise Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 190/02
11 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 189/03
12 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 188/00
13 105786 Jonas Ø. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 185/02
14 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 185/01
15 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 185/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Stilling 2
1 98709 Pernille Holst Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 195/04
2 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 192/02
3 95349 Kristian Gyldenløv 09-944 Århus Riffelskytte Klub 191/00
4 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 189/04
4 94784 Laura Von der Lippe 09-940 Samsø Skytteforening 189/04
6 103892 Kasper Schultz 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/04
7 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 186/04
8 102934 Kristian Møller Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/01
9 88271 Mia Meyer Jensen 01-203 Sjørring Skytteforening 184/02
10 103936 Tobias Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 184/01
11 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 183/02
12 119405 Vinni Christiansen 01-203 Sjørring Skytteforening 182/01
13 83267 Louise Fredsgaard Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 182/00
14 106868 Nicolaj Berg Lassen 09-101 Randers Skyttekreds 180/02
15 25213 Stine Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 179/01
16 92382 Nana Bloch 01-203 Sjørring Skytteforening 179/00
17 126699 Kathrine K. Jensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 178/01
18 85786 Sara Knudsen 10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening 178/00
19 51371 Louise Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 176/02
20 97738 Christina Glöss 01-223 Karby Skyttekreds 176/01
21 89355 Maria V. Jensen 16-200 Kerteminde Skytteforening 158/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 1
1 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 200/14
2 91130 Maria T. Heiden 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/13
3 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 200/11
4 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 200/10
5 40207 Ida Søby Fogh 11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds 200/09
6 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/07
7 83790 Stephanie Pedersen 10-127 Brande Skytteforening 199/11
8 34006 Nanna Ebbesen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 199/08
9 108117 Martin Ingwersen 10-282 Jelling fS Skydning 199/07
10 21049 Louise Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 199/05
11 32994 Marc Pedersen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 197/08
12 107950 Martin Nissen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/03

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG Åben 2
1 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 200/12
2 43401 Sune Christensen 13-363 Broagerlands Skytteforening 198/07
3 92763 Lars Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 198/05
4 121677 Jonas Abildgaard Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 197/05
5 121325 Christina Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 194/07
6 91839 Jack Abrahamsen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 192/05
7 103938 Morten Wallstrøm 10-007 Østbirk Skytteforening 191/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/05
2 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 196/03
3 14785 Henrik Frankfurth 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/01
4 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 194/07
5 40827 Nicolai Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 194/01
6 49572 Maria Degn Poulsen 10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening 193/02
7 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 192/04
8 23543 Marie S. Jørgensen 09-115 Grenå Skyttekreds 192/02
9 24825 Jane Sønnichsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 191/04
10 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 190/03
11 42345 Jens Faurbye 13-308 Vojens Skytteforening 190/02
12 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 189/02
13 18178 Jonas Holst Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 188/02
14 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/03
15 20905 Steen Skallebæk 10-001 Horsens Skyttekreds 185/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 2
1 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 191/03
2 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 188/04
3 39563 Nicki Fabricius 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/03
4 43415 Pernille Porep Hadberg 13-343 Grænseegnens Skytteforening 187/03
5 43374 Allan Clausen 06-011 Skive Skytteforening 187/02
6 25354 Claus P V Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 186/00
7 96896 Pia Jensen 09-115 Grenå Skyttekreds 185/02
8 98797 Louise Hvid Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 185/01
9 25211 Svend Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 183/02
9 43003 Eva E Rasmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 183/02
11 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 183/00
11 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 183/00
13 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 182/01
14 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 180/00
14 43365 Henning Sørensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 180/00
16 25565 Jens Jensen 09-902 Odder Skytteforening 167/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Stilling 3
1 34585 Vagn Koch 10-423 Tørring Idrætsforening 181/02
2 29903 Gitte Vinter 06-001 Viborg Skytteforening 181/00
3 123944 Kenneth Bennett 13-343 Grænseegnens Skytteforening 180/01
4 34517 Bo W. Knudsen 10-199 Fredericia Garnison Idrætsforening 179/02
5 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 179/00
6 17184 Flemming B. Frederiksen 01-504 Postens Skyttelaug 178/01
7 80671 Maybritt Lynggaard 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 177/01
8 97938 Jesper Skovgaard 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/01
9 123793 Michael Kofoed Schou 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 173/00
10 73415 Per Skovlund Nielsen 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 165/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 1
1 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/13
2 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/04
3 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 199/10
3 44463 Kristian R. Petersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/10
5 41064 Steen Lindhardt 11-010 Esbjerg Skyttekreds 199/06
6 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/11
6 50893 Bente M. Lohmann 16-180 Bullerup Skyttekreds 198/11
8 90904 Kurt Christiansen 10-001 Horsens Skyttekreds 198/10
9 20954 Per Christiansen 10-004 Glud Skytteforening 198/09
10 109680 Karl Jon Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 198/08
10 17325 Henning Lausten 09-101 Randers Skyttekreds 198/08
12 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 198/07
13 106337 Kim Bønsdorff Munkholm 09-115 Grenå Skyttekreds 198/03
14 10470 Ole H. Madsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 197/12
15 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 197/11
15 48751 Henrik Trolle 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/11
17 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/08
18 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 197/07
19 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 197/05
19 49316 John Iversen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 197/05
21 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04
21 20861 Vagn Åge Jørgensen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04
21 21256 Einar Højsgård 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 197/04
21 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 197/04
25 18344 Finn Dollerup 09-903 VFB Århus Skyttelaug 197/02
25 18368 Erik Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 197/02
27 101767 Egon Johansen 13-308 Vojens Skytteforening 196/09
28 44389 William Kjær 13-308 Vojens Skytteforening 196/08
29 29126 Bent Olesen 01-203 Sjørring Skytteforening 196/06
30 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 196/04
31 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 196/02
32 117669 Inga Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 195/08
32 17347 Knud Ove Gammeljord 09-101 Randers Skyttekreds 195/08
32 33790 Ove Laursen 10-282 Jelling fS Skydning 195/08
35 20964 Ole Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/07
35 49222 Niels Barlebo 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 195/07
37 52205 Bent Johansen 16-180 Bullerup Skyttekreds 195/06
38 43501 Børge Paulsen 13-363 Broagerlands Skytteforening 195/05
39 19714 Inger Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 195/04
40 34740 Hardy Larsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 195/03
41 23760 Ejner Jørgensen 09-115 Grenå Skyttekreds 195/01
42 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 194/04
43 87084 Torben Hjardemål 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 194/03
44 97636 Kurt Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/01
45 49799 Anders Mortensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 193/07
46 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 193/04
47 33292 Jens Ove Skjøth 10-127 Brande Skytteforening 193/02
48 19511 Thomas Skræp Sørensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 192/03
49 30767 Olav Jensen 05-028 Trehøje Skytteforening 192/02

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 2
1 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 199/09
2 120948 Gunnar Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/08
3 51383 Kurt Knudsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 199/07
4 34393 Børge Gjødsbøl 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/08
5 26268 Jens Eriksen 09-903 VFB Århus Skyttelaug 198/02
6 88633 Svend Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/06
7 43530 Ove Østergaard 13-363 Broagerlands Skytteforening 197/04
8 20326 Flemming Mikkelsen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/08
9 96415 Karl K. Rasmussen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/06
10 20331 Dan Lauersen 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 196/03
11 35378 Preben Sørensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/08
12 25390 Willy Hermansen 09-902 Odder Skytteforening 195/05
13 125508 Lars Walther Christensen 01-514 Vodskov Skytteforening 195/03
14 96287 Karsten Knudsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 195/02
15 124561 Arne Holm 01-511 Skf. Kimbrerne 194/06
15 15095 Flemming Lindemann 01-514 Vodskov Skytteforening 194/06
15 20603 Mona Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 194/06
15 25511 Lars-Ingemann Jensen 09-902 Odder Skytteforening 194/06
15 50845 Jørgen Mortensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 194/06
20 22477 Keld Klode 06-014 Silkeborg Skyttekreds 194/05
21 18472 Bjarne Schou Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 194/03
21 43471 Jan Poulsen 13-363 Broagerlands Skytteforening 194/03
23 22032 Preben Juhl Jensen 06-023 Knudstrup Skyttekreds 193/05
24 97036 Steen Clausen 16-180 Bullerup Skyttekreds 193/03
25 25240 Ole Truelsen 09-940 Samsø Skytteforening 192/04
26 25312 John Sander Petersen 09-940 Samsø Skytteforening 192/03
26 49348 Helle Jørgensen 16-350 Særslev Skytteforening 192/03
28 34634 Lasse Olsen 10-423 Tørring Idrætsforening 191/05
29 32297 Leif Seiersen 06-055 Tjørring Idrætsforening 191/04
30 51010 Egon Nielsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 191/02
31 98798 Kirsten Hvid Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 190/04
32 21497 Thorvald Ellehede 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 190/03
33 22294 Orla Smedegaard 06-014 Silkeborg Skyttekreds 189/04
33 23018 Inge Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 189/04
35 34700 Else Marie Nielsen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/03
36 105152 Hans Chr. Schmidt 11-030 Alslev Skytteforening 189/02
36 18356 Erling B Jacobsen 09-101 Randers Skyttekreds 189/02
38 81504 Claus Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 188/03
39 21443 Jørgen Olesen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 187/02
40 103489 Mads Sønderup 06-055 Tjørring Idrætsforening 185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Senior 3
1 107015 Jens Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/06
2 101592 Elly Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 194/03
3 75424 Lissy Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/04
4 11768 Ruby Larsen 01-548 Vilsted Skf. 192/02
5 22253 Regner Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/05
6 23007 John Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 191/02
7 20390 Kresten Kristensen 10-007 Østbirk Skytteforening 190/04
8 116951 Preben Andersen 09-940 Samsø Skytteforening 190/03
9 119691 Hanne Færregaard Andersen 01-516 Mou & Omegns Skf. 189/04
9 86889 Karl Otto Lauersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 189/04
11 95887 John Dyhr Kristensen 09-902 Odder Skytteforening 187/02
12 41356 Jens Chr. Pedersen 11-020 Holsted Skyttekreds 187/00
13 110498 Ingolf Haugstrup 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 186/01
14 108861 Øyvind Jensen 01-516 Mou & Omegns Skf. 184/02
15 86067 Gurli Nøhr 10-001 Horsens Skyttekreds 176/02
16 90903 Lindy Pedersen 10-001 Horsens Skyttekreds 169/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 1
1 85128 Horst Clausen 13-363 Broagerlands Skytteforening 200/12
2 112246 Anne Lise Herskind 01-514 Vodskov Skytteforening 200/11
3 115942 Jens Bo Jørgensen 06-030 Ulstrup Skytteforening 200/10
3 23027 Brit Henriksen 09-118 Lyngby Skyttekreds 200/10
3 35506 Lars Kring Mortensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/10
6 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 200/08
6 115252 Heinrich Sloth 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 200/08
8 25334 Henrik Berthelsen 09-940 Samsø Skytteforening 200/05
9 111599 Jesper Dam 10-222 Gadbjerg Skytteforening 199/13
10 38336 Hans Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 199/12
11 25221 Sanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 199/10
11 93584 Anders Jensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/10
13 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 199/09
13 111354 Torben Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 199/09
13 19466 Finn Karlsson 06-033 Skals Skytteforening 199/09
16 52046 Ebbe Præstekjær 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 199/08
17 113620 Hanne Keinicke 10-222 Gadbjerg Skytteforening 199/06
17 120785 John Bo Lyng 09-101 Randers Skyttekreds 199/06
19 87497 Jørgen Thomsen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/13
20 17242 Birgitte Kort Jørgensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/11
21 113118 Anders Hansen 01-501 Aalborg Skyttekreds 198/09
21 13483 Bodil Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 198/09
23 91099 Ellen Holm 09-940 Samsø Skytteforening 198/08
24 34696 Hans Jørgen Nielsen 10-006 Klejs-Juelsminde Skytteforening 198/07
24 82492 René Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 198/07
24 98796 Thomas Martinsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/07
27 101432 Allan Hjerresen 06-001 Viborg Skytteforening 198/05
27 107892 Søren Peter Jørgensen 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 198/05
27 109469 Linda Ørum 09-940 Samsø Skytteforening 198/05
27 18504 Anny Toft 09-101 Randers Skyttekreds 198/05
31 88434 Michael Petersen 09-115 Grenå Skyttekreds 197/11
32 113910 Michael Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/10
33 99527 Lisbeth Stricker Jensen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/09
34 116151 Rene Elgaard 09-116 Midtdjurs Skytteforening 197/07
34 120513 Michael Jens Gram Jakobsen 10-456 Vejle Skytteforening 197/07
36 13379 Karsten Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 197/05
37 88384 Anette Lauritzen 13-363 Broagerlands Skytteforening 197/04
38 103695 Bent Andersen 01-514 Vodskov Skytteforening 197/02
39 38352 Doris Johnsen 11-015 Ølgod Skytteforening 196/09
40 116825 Søren Kaster 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/08
41 95711 Tommy Søby Jensen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 196/07
42 100603 Jens Sten Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 196/06
42 91098 Peder Nedergaard 09-940 Samsø Skytteforening 196/06
42 93618 Henrik Linde Barrith 06-026 Kjellerup Skytteforening 196/06
45 120230 Johnni Hald 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 196/03
46 106628 Kim Lyng Knudsen 06-001 Viborg Skytteforening 196/02
47 11933 Lars Jakobsen 01-548 Vilsted Skf. 195/09
48 106522 Anette Andersen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08
48 90533 Kaja Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 195/08
50 13407 Jens Arne Abildgaard 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 195/07
50 39981 Villy Fogh 11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds 195/07
52 120106 Jesper Nissen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 194/06
53 35895 Lene F. Høegsberg 05-011 Holstebro Skytteforening 193/06
54 32125 Mona Thomassen 06-055 Tjørring Idrætsforening 193/05
54 78249 Michael Brasch 09-116 Midtdjurs Skytteforening 193/05
56 79034 Brian Grønn Rauh 06-098 Karup Skytteforening af 1889 193/02
57 21759 Ann Klode 06-002 Them Skytteforening 190/04

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 2
1 25234 Pia Kleis 09-940 Samsø Skytteforening 200/10
2 113675 Lisbeth Meldgaard 11-072 Helle Skytteforening 199/11
3 126607 Chris Brinch Østergaard 11-010 Esbjerg Skyttekreds 199/08
4 110320 Heidi Henningsen 11-030 Alslev Skytteforening 199/07
5 123883 Birgitte Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 198/10
6 114773 Winnie Susan Monberg 13-308 Vojens Skytteforening 198/09
6 126770 Dennis Christiansen 09-101 Randers Skyttekreds 198/09
8 122585 Ole Brix 11-010 Esbjerg Skyttekreds 198/08
8 123925 Christina V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 198/08
10 108503 Evan Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 198/07
10 126408 Søren Pedersen 13-308 Vojens Skytteforening 198/07
12 100697 Tanja Hyldig Jensen 06-026 Kjellerup Skytteforening 197/07
13 127879 Pia Johannsen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 197/06
14 31129 Jørn Termansen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 197/05
15 110909 Carsten Mikkelsen 09-008 Ry-Emborg Skytteforening 197/02
16 97086 Marthin Henneberg Busk 16-180 Bullerup Skyttekreds 196/07
17 91840 Jimmi Pedersen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 196/06
18 110497 Jesper Haugstrup 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 196/05
19 122498 Anette Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 196/04
20 108488 Jonas Dahl Pedersen 01-203 Sjørring Skytteforening 194/08
21 125104 Henrik Christian Schmidt 13-308 Vojens Skytteforening 194/06
21 127255 Elise Saxild Kristensen 11-072 Helle Skytteforening 194/06
23 109338 Jens Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/05
24 126117 Linda Madsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/04
25 112653 Dorde Lis Hansen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 194/03
26 32646 Hans G. Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 194/01
27 120229 Gitte Hansen 01-561 Hobro Egnens Skytteforening 193/07
28 99989 Jørgen Sloth Borregaard 01-514 Vodskov Skytteforening 193/05
29 102384 Kim Højbjerg Larsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 193/04
30 128434 Kirsten Hårvig 10-005 Ousted Tåning Skytteforening 192/03
31 119168 Duncan Hooper 16-128 Dalum Skytteforening 192/01
32 36092 Henrik Bjerg 05-027 Stadil-Vedersø Skytteforening 191/07
33 25177 John Lund Christensen 09-907 Skanderborg-Stilling Skytteforening 190/06
34 120421 Christian Olesen 10-127 Brande Skytteforening 190/02
35 128826 Søren Ørum 09-940 Samsø Skytteforening 188/01
36 122956 Finn Andersen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 187/02
37 21577 Randi Nielsen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 185/01

 

 

Gevær, 15m. - Klasse Voksen Åben 3
1 127552 Kalle Andersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/06
2 18311 Hanne Skovlund Broch 09-128 Langå & Omegns Skytteforening 198/10
3 128269 Torben Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 198/05
4 126409 Morten Franzen Jepsen 13-308 Vojens Skytteforening 195/06
5 128057 Flemming Skytt 09-940 Samsø Skytteforening 195/03
6 128643 Jørgen Kristensen 11-072 Helle Skytteforening 192/03
7 126904 Steven V. Mathiasen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 191/04
7 22414 Lise Mikkelsen 06-014 Silkeborg Skyttekreds 191/04
9 117272 Søren Kirkegaard Madsen 11-072 Helle Skytteforening 190/03
9 19899 John Madsen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 190/03
11 115017 René Olsen 09-118 Lyngby Skyttekreds 190/00
12 119492 Keld Østerlund Schultz 06-062 Aulum Skytteforening 189/04
13 106994 Casper Broge 09-902 Odder Skytteforening 189/03
14 123926 Jens V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 189/02
14 124993 Stefan Christensen 16-200 Kerteminde Skytteforening 189/02
16 32911 Anna Lise Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 189/01
17 122499 Ulrik Lindquist Knudsen 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 189/00
18 122335 Thomas Hassing Christensen 06-055 Tjørring Idrætsforening 188/03
19 123096 Martin Lysdahl 10-423 Tørring Idrætsforening 188/02
20 129217 Anders Frederiksen 09-940 Samsø Skytteforening 187/02
20 24867 Agnete Engelbrechtsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 187/02
22 129215 Lis Christensen 13-363 Broagerlands Skytteforening 187/01
23 116146 Jan Nørgård Poulsen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 185/02
24 116793 Bo D. Andersen 10-003 Løsning-Hedensted Skytteforening 184/01
25 120213 Gitte Olesen 10-127 Brande Skytteforening 183/03
26 119412 Helle Pia Falk Pedersen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 183/02
27 19905 Jens Sandfeld Søndergaard 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 183/00
28 127422 Line Qvist 11-020 Holsted Skyttekreds 175/00

 

 

Gevær, 15m. - Klasse FRI
1 18517 Anna-Grethe Maribo Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 199/10
2 18341 Flemming Lauritsen 09-101 Randers Skyttekreds 198/02
3 128886 Erna Christensen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/09
4 18541 Allan Dicksen Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 197/07
5 125188 Ingelise Clausen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/06
6 112640 Magnus Degenkolv 09-101 Randers Skyttekreds 195/08
6 125184 Iver Dalsgaard 05-028 Trehøje Skytteforening 195/08
8 17986 Marie Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 195/07
9 108492 Niclas Pedersen 01-548 Vilsted Skf. 195/03
10 123849 Patrik Gaulshøj 10-282 Jelling fS Skydning 194/04
11 18195 John Nicholaisen 09-101 Randers Skyttekreds 193/08
12 125183 Bent Kristiansen 05-028 Trehøje Skytteforening 193/02
13 125204 Per Jepsen 05-028 Trehøje Skytteforening 192/03
14 125189 Arne Clemmensen 05-028 Trehøje Skytteforening 191/03
14 95417 Jan Jørn Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 191/03
16 24149 Johnny Jensen 09-101 Randers Skyttekreds 190/02
17 115973 Ruth bjørn Larsen 09-101 Randers Skyttekreds 188/02
18 125211 Jørgen Renè Sørensen 05-028 Trehøje Skytteforening 187/02
19 101845 Anne Louise Angel 09-101 Randers Skyttekreds 187/01
20 125205 Karl Thusholt 05-028 Trehøje Skytteforening 184/03
21 24834 Gunner Holland Larsen 09-101 Randers Skyttekreds 184/02
21 80084 Bent Engstrøm 09-101 Randers Skyttekreds 184/02
23 33981 Flemming Jensen 10-127 Brande Skytteforening 184/01
24 125206 Christian Andresen 05-028 Trehøje Skytteforening 183/00
25 125214 Benny Jensen 05-028 Trehøje Skytteforening 182/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 1
1 118344 Emil Hedemann 01-513 Vester Hassing Skf. 200/13    200/10    400/23
2 112910 Sara Kirstine Jensen 16-039 Horne Skytteforening 200/11    200/10    400/21
3 111770 Kasper Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/11    200/09    400/20
3 113869 Christian Larsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/11    200/09    400/20
5 113022 Andreas Tanderup 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 200/09    200/09    400/18
6 122614 Jonas W. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/07    200/09    400/16
7 123028 Camilla Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/06    200/10    400/16
7 107475 Rikke Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/06    200/10    400/16
9 118153 Liva Nielsen 05-028 Trehøje Skytteforening 200/07    200/09    400/16
10 123059 Esajas Hvorvarp 01-548 Vilsted Skf. 200/08    200/07    400/15
11 123820 Emma Hejlesen Kristensen 01-513 Vester Hassing Skf. 200/05    200/08    400/13
12 126787 Laura Bødtker 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/04    200/09    400/13
13 122114 Simon Rosenkjær 16-022 Faaborg Skytteforening 200/06    200/07    400/13
14 118319 Nicolaj Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/04    200/08    400/12
15 120920 Emma Sophie Klinck 16-039 Horne Skytteforening 200/06    200/06    400/12
16 15758 Trine Weinreich Klit Andersen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/09    200/12    399/21
17 117070 Signe Wobeser Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 199/12    200/08    399/20
18 113665 Chris Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    200/08    399/16
19 123034 Kasper Vestergaard Pedersen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/06    200/07    399/13
20 123206 Natasja Dahl 13-308 Vojens Skytteforening 199/06    200/05    399/11
21 109646 Hans Christian Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/04    200/03    399/07
22 110732 Emil Grud 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/10    199/09    399/19
23 117764 Nicklas Christensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 200/06    199/11    399/17
24 118558 Jonas Tilsted 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/10    199/05    399/15
25 123027 Lærke Ninn 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/10    200/11    398/21
26 95321 Amalie Birk D. Sørensen 01-223 Karby Skyttekreds 198/10    200/07    398/17
27 116861 Mads Repenning Jensen 11-072 Helle Skytteforening 198/08    200/05    398/13
28 119628 Daniel Larsen 01-513 Vester Hassing Skf. 199/07    199/07    398/14
29 101420 Mads Larsen Glöss 01-223 Karby Skyttekreds 199/10    199/03    398/13
30 118943 Magnus Mohr Vesterblaae 05-028 Trehøje Skytteforening 199/03    199/10    398/13
31 117040 Sebastian C. Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 199/05    199/07    398/12
32 122920 Maja Madsen 10-004 Glud Skytteforening 200/11    198/07    398/18
33 117254 Sofie Rose Svendsen 11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds 200/06    198/09    398/15
34 120709 Sinuhe Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening 200/08    198/04    398/12
35 118518 Adam Liebach 06-001 Viborg Skytteforening 197/04    200/11    397/15
36 112069 Martin Svendsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/03    200/10    397/13
37 103891 Simon Houen Jensen 01-513 Vester Hassing Skf. 198/05    199/10    397/15
38 106376 Sixten Thomsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/07    199/05    397/12
39 125142 Mads Friis 11-072 Helle Skytteforening 199/05    198/03    397/08
40 101907 Trine Røigaard 16-180 Bullerup Skyttekreds 196/06    200/08    396/14
41 122679 Madeleine Liv Larsen 16-180 Bullerup Skyttekreds 197/03    199/08    396/11
42 112078 Kristoffer Kvorning 06-001 Viborg Skytteforening 199/09    197/04    396/13
43 99867 Mia Hviid Sørensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 195/06    200/07    395/13
44 107453 Oliver Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 200/12    195/06    395/18
45 113666 Thomas Broe Højriis Christensen 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/02    198/09    394/11
46 111532 Magnus Johansen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/03    197/06    394/09
47 120514 Jakop Broni Boesen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/07    196/04    394/11
48 108556 Lars Krog 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 196/06    197/06    393/12
49 120235 Astrid Bohsen 10-004 Glud Skytteforening 197/07    195/04    392/11
50 120708 Nefer Sofia Mondrup 09-940 Samsø Skytteforening 195/02    194/01    389/03
51 108405 Asker Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 199/09    190/10    389/19
52 123119 Magnus Kimose Ring Algren 09-101 Randers Skyttekreds 193/04    194/03    387/07
53 110961 Kasper Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 192/01    193/00    385/01

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 2
1 128267 Therese Marie Jensen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/12    200/12    400/24
2 122829 Bent Langkjær Gormsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/12    200/09    400/21
3 123929 Matilde Skinderholm 13-308 Vojens Skytteforening 199/09    200/05    399/14
4 121466 Matti Ottsen 09-101 Randers Skyttekreds 199/09    200/04    399/13
5 124743 Kasper Lund 10-004 Glud Skytteforening 199/05    199/05    398/10
6 125887 Nanna Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 199/05    199/04    398/09
7 113667 Frederik Olsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/04    198/04    398/08
8 123604 Line Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 198/03    199/08    397/11
9 128109 Daniel Kronborg Andersen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/03    199/05    397/08
10 110291 Henriette Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 200/05    197/04    397/09
11 121809 Malou Kragelund 13-308 Vojens Skytteforening 198/04    198/05    396/09
12 108407 Lau Hougs Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/04    198/03    396/07
13 117765 Peter A. Sørensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/08    199/06    395/14
14 124784 Patchoulie Højbo Beattie 09-940 Samsø Skytteforening 196/04    199/06    395/10
15 117047 Mark Frøsig 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 195/02    199/07    394/09
16 123882 Isabella Bonde 01-514 Vodskov Skytteforening 194/03    199/07    393/10
17 125038 Dina T. Sørensen 09-101 Randers Skyttekreds 197/04    196/04    393/08
18 123445 Kasper Søgaard Henriksen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/01    196/01    393/02
19 128336 Johanne Rahr Maansen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 195/06    197/05    392/11
20 123789 Emil Østergaard Andersen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 194/03    196/06    390/09
21 127598 Lukas Karstens 13-308 Vojens Skytteforening 195/03    195/06    390/09
22 122777 Jeppe Madsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 198/05    192/02    390/07
23 104893 Mads Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 195/03    193/02    388/05
24 120342 Pelle Bøgh Andersson 09-101 Randers Skyttekreds 195/02    192/04    387/06
25 122162 Maja Møldrup Hansen 11-030 Alslev Skytteforening 194/03    191/02    385/05
26 123848 Matthias Kaas Damgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/06    186/02    383/08
27 123924 Lærke De Boer Lybker 10-127 Brande Skytteforening 192/03    187/03    379/06
28 116630 Freja Boysen Frandsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 187/02    187/03    374/05
29 124767 Isabella Rosa Poulsen 11-020 Holsted Skyttekreds 191/03    183/01    374/04

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Børn 3
1 126047 Mark Nielsen 16-039 Horne Skytteforening 200/05    199/03    399/08
2 128742 Hannibal Kramer Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 198/06    198/07    396/13
3 128052 Katrine Lund Jørgensen 10-004 Glud Skytteforening 198/03    197/06    395/09
3 128686 Frederik Nørgaard 09-101 Randers Skyttekreds 198/03    197/06    395/09
5 120339 Alexander Berth 09-101 Randers Skyttekreds 196/03    195/04    391/07
6 127551 Frederikke Nielsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 195/01    195/03    390/04
7 126788 Alberte Bødtker 09-116 Midtdjurs Skytteforening 196/06    193/06    389/12
8 128743 Valdemar Kramer Thomsen 13-308 Vojens Skytteforening 197/06    190/05    387/11
9 128739 Sara Steenholdt 13-308 Vojens Skytteforening 191/02    193/04    384/06
10 129208 Julie W Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 192/05    187/02    379/07
11 127774 Nicolai Baltzer Rasmussen 09-101 Randers Skyttekreds 185/02    188/02    373/04
12 127236 Kristian A. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 192/04    179/00    371/04
13 122764 Rasmus Glud 06-098 Karup Skytteforening af 1889 187/03    183/02    370/05

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 1
1 113123 Emilie Louise Rasmussen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08    200/10    400/18
2 88599 Helle Norup Bertelsen 06-001 Viborg Skytteforening 200/08    200/09    400/17
3 100102 Trine Knudsen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/09    200/07    400/16
4 91453 Rasmus Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 200/05    200/04    400/09
5 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 199/05    200/08    399/13
6 103514 Lasse Elkjær Nielsen 11-001 Ribe Skyttekreds 199/07    200/06    399/13
7 91753 Peter Christiansen 09-940 Samsø Skytteforening 200/10    199/10    399/20
8 114483 Thomas Marding Thorsen-Poulsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 200/05    199/10    399/15
9 113577 Mathias N. Nielsen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 200/05    199/05    399/10
10 106625 Alexander Petersen 09-940 Samsø Skytteforening 198/08    200/08    398/16
11 108184 Bjørn Olsen 01-229 Bjergby SGI&U 198/07    200/05    398/12
12 83672 Emil Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 200/07    198/06    398/13
13 106870 Kenni Vestergård Henriksen 09-101 Randers Skyttekreds 200/06    198/05    398/11
14 101277 Annemette Filtenborg Binder 09-101 Randers Skyttekreds 197/05    200/07    397/12
15 95179 Tomas Møller Sørensen 10-282 Jelling fS Skydning 198/08    199/06    397/14
16 117015 Kasper Kristiansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/08    198/06    397/14
17 113843 Nina Guldbæk Larsen 01-514 Vodskov Skytteforening 200/06    197/04    397/10
18 100405 Jacob Bluhm Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 199/05    197/06    396/11
19 104375 Freja Møller Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/06    197/04    396/10
20 102102 Magnus Mikkelsen 09-101 Randers Skyttekreds 199/04    197/01    396/05
21 104261 Bjørn Voigt 09-101 Randers Skyttekreds 196/03    199/07    395/10
22 104858 Esben Damkjær Sørensen 11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds 197/08    198/07    395/15
23 113531 Hanne L. Johannesen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/09    198/03    395/12
24 111362 Andreas Pedersen 09-101 Randers Skyttekreds 196/07    198/06    394/13

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Junior 2
1 109468 Clara Ida Jensen 09-940 Samsø Skytteforening 199/05    200/04    399/09
2 123421 Marcel A. Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 199/02    199/06    398/08
3 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 200/07    198/04    398/11
4 113174 Liva H. Højen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/04    199/11    397/15
5 112683 Jesper Østergaard 01-223 Karby Skyttekreds 198/03    198/05    396/08
6 93472 Anne Bakke Nielsen 01-201 Thisted Skyttekreds 199/06    197/02    396/08
7 101691 Mads Esager Høgh 05-011 Holstebro Skytteforening 200/04    196/04    396/08
8 108748 Kathrine Jakobsen 01-513 Vester Hassing Skf. 197/06    198/10    395/16
9 107890 Mads-Emil Mogensen 05-028 Trehøje Skytteforening 197/06    198/02    395/08
10 116598 Nicolai Mathiesen 11-072 Helle Skytteforening 197/03    197/05    394/08
11 97253 Jakob Stensgård Jensen 11-020 Holsted Skyttekreds 198/07    196/07    394/14
12 117482 Thomas Sørensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/05    196/04    394/09
13 98934 Cecilie Madsen 05-028 Trehøje Skytteforening 198/03    196/03    394/06
14 109288 Lea Hansen 16-039 Horne Skytteforening 198/02    196/02    394/04
15 110272 Anders Herman Laursen 09-101 Randers Skyttekreds 195/03    198/04    393/07
16 114591 Kamilla Jørgensen 16-180 Bullerup Skyttekreds 191/06    200/06    391/12
17 121919 David Rønn 01-501 Aalborg Skyttekreds 199/05    192/03    391/08
18 117856 Julian Leimbeck 06-001 Viborg Skytteforening 194/05    196/04    390/09
19 112684 Jonas Nørgård 01-223 Karby Skyttekreds 191/01    198/08    389/09

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 1
1 99561 Josefine Ø. Laursen 06-001 Viborg Skytteforening 197/04    199/07    396/11
2 97735 Lærke Amby Fabricius 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 198/03    198/06    396/09
3 86372 Christinna Herskind 01-501 Aalborg Skyttekreds 196/07    198/03    394/10
4 34084 Mette Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 199/02    195/05    394/07
5 84818 Maja Petersen 09-115 Grenå Skyttekreds 196/02    196/04    392/06
6 39346 Jeppe Brydsø Dammark 11-072 Helle Skytteforening 195/04    196/01    391/05
7 30976 Alexander Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 196/02    195/03    391/05
8 104886 Emil L. Nielsen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/03    193/04    387/07
9 34051 Sofie Nielsen 11-072 Helle Skytteforening 192/01    194/02    386/03
10 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen 16-350 Særslev Skytteforening 193/06    193/04    386/10
11 105786 Jonas Ø. Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 194/05    192/04    386/09
12 108644 Jeppe F. Larsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/04    192/03    386/07
13 98282 Kristine Rødsgaard Christensen 10-282 Jelling fS Skydning 193/04    192/05    385/09
14 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/02    191/02    385/04
15 109180 Ida Marie Kristensen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 192/03    192/02    384/05
16 39087 Thomas Søndergaard 11-072 Helle Skytteforening 189/05    194/04    383/09
17 46934 Rasmus M Hansen 16-350 Særslev Skytteforening 190/02    193/00    383/02
18 22403 Magnus Bøgely 06-001 Viborg Skytteforening 192/02    191/02    383/04
19 19352 Henrik Strand 06-001 Viborg Skytteforening 188/02    193/04    381/06
20 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 188/00    193/01    381/01
21 103892 Kasper Schultz 01-501 Aalborg Skyttekreds 188/02    188/01    376/03
22 107452 Sara Alexis 06-001 Viborg Skytteforening 186/01    181/01    367/02

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Stilling 2
1 101636 Anton Christensen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 194/05    193/05    387/10
2 91277 Simone Berg 06-001 Viborg Skytteforening 192/03    190/02    382/05
3 103936 Tobias Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 189/03    192/05    381/08
4 102934 Kristian Møller Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 186/05    192/00    378/05
5 25340 Hanne Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 187/04    190/01    377/05
6 83267 Louise Fredsgaard Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 186/00    189/02    375/02
7 98709 Pernille Holst Andersen 01-511 Skf. Kimbrerne 188/02    186/01    374/03
8 85786 Sara Knudsen 10-309 Kolding-Bramdrup Skytteforening 184/02    184/01    368/03
9 99900 Jeppe S. Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 184/02    182/01    366/03
10 91687 Per Poulsen Tougaard 06-001 Viborg Skytteforening 185/01    181/01    366/02
11 28735 Rikke Sandal 01-201 Thisted Skyttekreds 179/00    185/01    364/01
12 20564 Silas Højfeldt Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 178/02    185/02    363/04
13 117976 Rune Bjørnholdt Knudsen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 181/02    181/01    362/03
14 112421 Niclas Hejslet 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 178/01    182/02    360/03
15 98459 Erik Solberg Christensen 16-095 Svendborg Skyttekreds 177/01    181/01    358/02
16 86200 Andreas Algren Pedersen 16-039 Horne Skytteforening 178/00    180/00    358/00
17 112419 Carsten Højen Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 178/00    179/01    357/01
18 95349 Kristian Gyldenløv 09-944 Århus Riffelskytte Klub 184/00    172/00    356/00
19 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-282 Jelling fS Skydning 176/01    170/01    346/02
20 97738 Christina Glöss 01-223 Karby Skyttekreds 169/00    166/00    335/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 1
1 96491 Mathias Søndergaard 06-001 Viborg Skytteforening 200/07    200/09    400/16
2 39806 Katrine Q Bondesen 11-001 Ribe Skyttekreds 200/09    199/09    399/18
3 90858 Lise Munter 16-180 Bullerup Skyttekreds 200/07    199/06    399/13
4 40207 Ida Søby Fogh 11-043 Gørding/Vejrup Skyttekreds 199/11    199/06    398/17
5 38516 Carina Damkier Jørgensen 11-072 Helle Skytteforening 200/03    198/05    398/08
6 53723 Mikkel Villadsen 16-350 Særslev Skytteforening 198/06    199/03    397/09
7 108117 Martin Ingwersen 10-282 Jelling fS Skydning 199/05    198/05    397/10
8 119405 Vinni Christiansen 01-203 Sjørring Skytteforening 197/06    199/05    396/11
9 34006 Nanna Ebbesen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 199/09    197/07    396/16
10 95631 Mathias Haugaard Mikkelsen 01-412 Hjørring Skytteforening 197/08    197/06    394/14
11 97256 Kasper Stensgård Jensen 11-020 Holsted Skyttekreds 197/04    196/09    393/13
12 32994 Marc Pedersen 10-008 Nr. Snede og Omegns Skytteforening 188/02    191/01    379/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab UNG Åben 2
1 85492 Martin Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 199/05    199/08    398/13
2 121325 Christina Kristensen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/06    198/09    396/15
3 121677 Jonas Abildgaard Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds 195/04    200/04    395/08
4 115163 Anne Munk Hansen 11-030 Alslev Skytteforening 194/01    196/02    390/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
1 17033 Lars Ørum Pedersen 01-501 Aalborg Skyttekreds 195/06    200/08    395/14
2 17480 Thomas Danielsen 09-944 Århus Riffelskytte Klub 197/05    198/06    395/11
3 19550 Rasmus N. Fisker 06-001 Viborg Skytteforening 197/04    194/01    391/05
4 16485 Jeppe V. Kristensen 01-501 Aalborg Skyttekreds 192/04    196/03    388/07
5 19407 Morten de Place Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 190/03    194/03    384/06
6 24825 Jane Sønnichsen 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 191/04    191/02    382/06
7 12022 Henrik Fredsgaard Noppenau 11-001 Ribe Skyttekreds 191/02    186/01    377/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
1 40827 Nicolai Christensen 11-001 Ribe Skyttekreds 191/04    189/01    380/05
2 25202 Torben Kristensen 09-940 Samsø Skytteforening 189/03    186/01    375/04
3 20732 Anders Kildehøj 10-456 Vejle Skytteforening 183/01    185/00    368/01
4 48314 Anders Hansen 16-039 Horne Skytteforening 184/00    183/01    367/01
5 16688 Hanne Otte Jensen 01-504 Postens Skyttelaug 182/00    182/01    364/01
6 31184 Erik Madsen 06-098 Karup Skytteforening af 1889 184/02    179/02    363/04
7 43003 Eva E Rasmussen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 178/00    181/03    359/03

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
1 25387 Anders Alexandersen 09-940 Samsø Skytteforening 186/02    185/02    371/04
2 96896 Pia Jensen 09-115 Grenå Skyttekreds 184/01    180/02    364/03
3 107204 Sebastian Faber Højsgaard 16-140 Vissenbjerg Skytteforening 180/00    182/03    362/03
4 80671 Maybritt Lynggaard 09-930 VBFs Skyttelaug Hinnerup 174/02    185/01    359/03
5 19315 Peter Strand 06-020 Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening 174/01    184/03    358/04
6 25297 Lasse Bertelsen 09-940 Samsø Skytteforening 177/04    180/01    357/05
7 98797 Louise Hvid Hansen 09-101 Randers Skyttekreds 173/02    180/01    353/03
8 31719 Erik Paarup 06-016 Gjellerup Sdr. SG&I 174/00    179/01    353/01
9 43365 Henning Sørensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 176/01    173/00    349/01
10 93636 Lars Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 176/01    161/00    337/01
11 17184 Flemming B. Frederiksen 01-504 Postens Skyttelaug 161/00    175/00    336/00

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 1
1 49823 Per Christiansen 16-430 Fjelsted/Harndrup Skytteforening 200/11    200/12    400/23
2 25302 Knud Møller 09-940 Samsø Skytteforening 200/09    200/11    400/20
3 20681 Hans O. Hansen 10-002 Honum og Omegns Skytteforening 200/05    200/04    400/09
4 44463 Kristian R. Petersen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 200/10    199/03    399/13
5 19654 Knud Erik Holm 06-001 Viborg Skytteforening 199/09    199/08    398/17
6 10470 Ole H. Madsen 01-404 Frederikshavn Skyttekreds 199/09    199/07    398/16
7 19571 Ole Nielsen 06-001 Viborg Skytteforening 199/06    199/06    398/12
8 25728 Jørgen Mahler 09-944 Århus Riffelskytte Klub 200/05    198/03    398/08
9 109680 Karl Jon Hansen 13-308 Vojens Skytteforening 200/05    198/00    398/05
10 30213 Janus Haahr 05-028 Trehøje Skytteforening 197/13    200/07    397/20
11 30694 Anders Helleskov 05-028 Trehøje Skytteforening 198/02    199/07    397/09
12 18344 Finn Dollerup 09-903 VFB Århus Skyttelaug 197/08    199/04    396/12
13 23116 Jens Roland Jensen 09-116 Midtdjurs Skytteforening 198/06    198/08    396/14
14 87084 Torben Hjardemål 01-710 Vester Han Herred Skytteforening 199/06    197/07    396/13
15 101767 Egon Johansen 13-308 Vojens Skytteforening 199/03    197/06    396/09
16 23018 Inge Petersen 09-118 Lyngby Skyttekreds 198/06    197/08    395/14
17 121229 Leif Kristensen 13-343 Grænseegnens Skytteforening 198/03    197/02    395/05
18 29765 Frits R. Larsen 05-028 Trehøje Skytteforening 198/02    197/01    395/03
19 106337 Kim Bønsdorff Munkholm 09-115 Grenå Skyttekreds 196/08    198/10    394/18
20 112943 Thomas Chr. Hansen Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 196/06    198/09    394/15
21 20964 Ole Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/05    197/03    394/08
22 25323 Jenny Bissø 09-940 Samsø Skytteforening 196/01    197/04    393/05
23 97636 Kurt Overgaard 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08    196/05    393/13
24 25326 Jan O Jørgensen 09-940 Samsø Skytteforening 197/03    196/06    393/09
25 93637 Bent Jensen 01-204 Boddum-Ydby Skytteforening 197/04    196/04    393/08
26 117669 Inga Antzack 13-308 Vojens Skytteforening 196/03    196/04    392/07
27 18368 Erik Andersen 09-101 Randers Skyttekreds 195/01    196/04    391/05
28 23760 Ejner Jørgensen 09-115 Grenå Skyttekreds 196/04    195/04    391/08
28 82533 Jørgen Ulrik 10-001 Horsens Skyttekreds 196/04    195/04    391/08
30 90904 Kurt Christiansen 10-001 Horsens Skyttekreds 197/08    194/05    391/13
31 19477 Carsten Bjørn 06-001 Viborg Skytteforening 194/01    195/02    389/03
32 120948 Gunnar Jensen 01-550 Løgstør Sportsskytteklub 193/04    193/04    386/08

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab Senior 2
1 17347 Knud Ove Gammeljord 09-101 Randers Skyttekreds 196/03    200/03    396/06
2 26268 Jens Eriksen 09-903 VFB Århus Skyttelaug 196/04    195/04    391/08
3 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 197/03    194/06    391/09
4 125508 Lars Walther Christensen 01-514 Vodskov Skytteforening 194/02    194/06    388/08
5 18472 Bjarne Schou Nielsen 09-101 Randers Skyttekreds