10-06-2017 12:21:45 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
50 mtr 2017

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1
1118127Linda Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening199/09    199/13    398/22
2104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning199/11    199/10    398/21
3123669Maja Pedersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening198/11    199/14    397/25
4118128Elisabeth Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening198/06    199/13    397/19
5123858Ester Sindberg10-103 Ammitsbøl SG&I197/11    197/09    394/20
6120233Jeppe Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I190/03    195/08    385/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2
1107909Mathias M. Pedersen10-127 Brande Skytteforening200/10    197/10    397/20
2111846Sofie Østergaard Thomsen10-127 Brande Skytteforening193/06    194/06    387/12
3124235Patrick Lauritsen10-127 Brande Skytteforening191/07    190/05    381/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3
1126150Magnus Holm Rodding10-456 Vejle Skytteforening194/06    194/07    388/13
2116783Mads Egeberg Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening190/02    197/05    387/07
3121622Emma Thomsen10-127 Brande Skytteforening192/02    189/06    381/08
4109629Dylan Svendsen06-012 Arnborg Idrætsforening182/03    191/04    373/07
5123553Frederik Thomsen10-127 Brande Skytteforening188/03    185/03    373/06
6126149Mads Friedrichsen10-456 Vejle Skytteforening190/04    183/04    373/08
7129838Danni Berthelsen10-456 Vejle Skytteforening188/01    179/03    367/04
8118431Leander Storm Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening175/02    170/00    345/02

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1
1102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I200/11    200/14    400/25
295179Tomas Møller Sørensen10-282 Jelling fS Skydning191/05    194/03    385/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2
198950William Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening192/05    196/06    388/11
298238Kasper Egeberg-Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening192/06    195/10    387/16
398916Valdemar Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening191/04    188/03    379/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Åben 1
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS SkydningHRS/HX    199/11    199/11

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG Åben 2
192906Emil Olsen10-103 Ammitsbøl SG&IHRS/HX    198/07    198/07
2109628Agnese Salina06-012 Arnborg IdrætsforeningHRS/HX    193/04    193/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 1
134301Karsten Karstensen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening194/12    187/06    381/18

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 2
196841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I188/07    191/08    379/15
217311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening188/05    191/06    379/11
334585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening190/06    185/04    375/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Stilling 3
133284Jesper Madsen10-127 Brande Skytteforening187/05    184/05    371/10

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 1
120954Per Christiansen09-940 Samsø Skytteforening199/13    200/12    399/25
234740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/12    198/11    396/23
320861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening195/05    199/12    394/17
433139Peter Frandsen10-127 Brande Skytteforening197/08    196/06    393/14
533292Jens Ove Skjøth10-127 Brande Skytteforening196/08    196/08    392/16
633790Ove Laursen10-282 Jelling fS Skydning197/09    195/06    392/15
788633Svend Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/04    196/07    390/11
834969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I193/05    195/06    388/11
996415Karl K. Rasmussen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF192/05    195/08    387/13
10108681Niels Christian Svendsen10-456 Vejle Skytteforening192/09    194/06    386/15
1197636Kurt Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF190/05    195/05    385/10
1234764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening193/06    191/05    384/11
1335072Bodil Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I192/06    191/01    383/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Senior 2
135378Preben Sørensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/05    198/11    393/16
2107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF191/05    191/04    382/09
333339Erling Hansen10-127 Brande Skytteforening193/07    185/03    378/10
434671Bent Jessen10-423 Tørring Idrætsforening185/05    188/03    373/08
534393Børge Gjødsbøl10-134 Bredstrup-Pjedsted IF183/03    182/01    365/04
632074Niels Jørgen Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening188/04    174/01    362/05
756302Tage Andersen06-026 Kjellerup Skytteforening174/01    186/04    360/05

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 1
135001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening200/16    199/12    399/28
2107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening199/12    199/10    398/22
3115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening200/06    197/11    397/17

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab Voksen Åben 2
1123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening197/02    196/04    393/06
2123002Rene Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening197/09    194/04    391/13
334354Betinna Thygesen10-437 Ullerup Skytteforening195/06    193/07    388/13
4122499Ulrik Lindquist Knudsen10-127 Brande Skytteforening196/07    191/04    387/11
5122498Anette Lindquist Knudsen10-127 Brande Skytteforening193/03    193/05    386/08

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab FRI
194911Jane Thychosen10-127 Brande Skytteforening191/05    191/05    382/10
2123926Jens V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening189/06    190/03    379/09
3124666Poul Erik Christensen06-061 Møldrup Skytteforening181/03    190/06    371/09
433981Flemming Jensen10-127 Brande Skytteforening185/01    181/02    366/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1
1104499Emil Kjærsgaard Jørgensen10-282 Jelling fS Skydning199/11
2118127Linda Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening199/09
3123669Maja Pedersen10-005 Ousted Tåning Skytteforening198/11
4118128Elisabeth Kirkegaard Lager06-063 Ørre Skytteforening198/06
5123858Ester Sindberg10-103 Ammitsbøl SG&I197/11
6120233Jeppe Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I190/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2
1107909Mathias M. Pedersen10-127 Brande Skytteforening200/10
2111846Sofie Østergaard Thomsen10-127 Brande Skytteforening193/06
3124235Patrick Lauritsen10-127 Brande Skytteforening191/07

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3
1126150Magnus Holm Rodding10-456 Vejle Skytteforening194/06
2121622Emma Thomsen10-127 Brande Skytteforening192/02
3126149Mads Friedrichsen10-456 Vejle Skytteforening190/04
4116783Mads Egeberg Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening190/02
5123553Frederik Thomsen10-127 Brande Skytteforening188/03
6129838Danni Berthelsen10-456 Vejle Skytteforening188/01
7109629Dylan Svendsen06-012 Arnborg Idrætsforening182/03
8118431Leander Storm Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening175/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1
1102896Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I200/11
295179Tomas Møller Sørensen10-282 Jelling fS Skydning191/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2
198238Kasper Egeberg-Gjelstrup10-456 Vejle Skytteforening192/06
298950William Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening192/05
398916Valdemar Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening191/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 1
198282Kristine Rødsgaard Christensen10-282 Jelling fS Skydning200/12
283790Stephanie Pedersen10-127 Brande Skytteforening197/08

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG Åben 2
192906Emil Olsen10-103 Ammitsbøl SG&I197/05
2109628Agnese Salina06-012 Arnborg Idrætsforening180/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 1
134301Karsten Karstensen10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening194/12

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 2
134585Vagn Koch10-423 Tørring Idrætsforening190/06
296841Tim Mikkelsen10-103 Ammitsbøl SG&I188/07
317311Anders Secher10-437 Ullerup Skytteforening188/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Stilling 3
133284Jesper Madsen10-127 Brande Skytteforening187/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 1
120954Per Christiansen09-940 Samsø Skytteforening199/13
234740Hardy Larsen10-002 Honum og Omegns Skytteforening198/12
333790Ove Laursen10-282 Jelling fS Skydning197/09
433139Peter Frandsen10-127 Brande Skytteforening197/08
533292Jens Ove Skjøth10-127 Brande Skytteforening196/08
620861Vagn Åge Jørgensen10-002 Honum og Omegns Skytteforening195/05
720964Ole Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/05
888633Svend Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF194/04
934764Olaf Kurth Jensen10-456 Vejle Skytteforening193/06
1034969Karl Erik Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I193/05
11108681Niels Christian Svendsen10-456 Vejle Skytteforening192/09
1235072Bodil Hansen10-103 Ammitsbøl SG&I192/06
1396415Karl K. Rasmussen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF192/05
1497636Kurt Overgaard10-134 Bredstrup-Pjedsted IF190/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Senior 2
135378Preben Sørensen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF195/05
233339Erling Hansen10-127 Brande Skytteforening193/07
3107015Jens Andersen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF191/05
433414Tove Secher10-437 Ullerup Skytteforening191/04
532074Niels Jørgen Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening188/04
634671Bent Jessen10-423 Tørring Idrætsforening185/05
734393Børge Gjødsbøl10-134 Bredstrup-Pjedsted IF183/03
856302Tage Andersen06-026 Kjellerup Skytteforening174/01
975424Lissy Hansen10-134 Bredstrup-Pjedsted IF169/00

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 1
135001Jan Ryholl10-456 Vejle Skytteforening200/16
2115942Jens Bo Jørgensen06-030 Ulstrup Skytteforening200/06
3107347Peter Kurth Jensen10-437 Ullerup Skytteforening199/12
491949Allan Baunsgaard10-127 Brande Skytteforening198/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse Voksen Åben 2
1123002Rene Jensen06-012 Arnborg Idrætsforening197/09
2123925Christina V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening197/02
3122499Ulrik Lindquist Knudsen10-127 Brande Skytteforening196/07
434354Betinna Thygesen10-437 Ullerup Skytteforening195/06
5122498Anette Lindquist Knudsen10-127 Brande Skytteforening193/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse FRI
194911Jane Thychosen10-127 Brande Skytteforening191/05
2123926Jens V. Lybker Madsen10-127 Brande Skytteforening189/06
333981Flemming Jensen10-127 Brande Skytteforening185/01
4124666Poul Erik Christensen06-061 Møldrup Skytteforening181/03