Stævner

 


STÆVNER

 

Billund onsdag d. 17/1-18 vi køre fra hallen kl. 17,00

 

Blåhøj lørdag d. 27/1-18 vi køre fra hallen kl. 9,00

 

Arnborg fredag d. 9/2-18 vi køre fra hallen kl. 16,30

 

Jyllandsstævnet (Lind skytteforening Holingknuden 3, 7400 Herning) onsdag d. 14/2-18

 

Nr. Snede onsdag d. 21/2-18 vi køre fra hallen kl. 17,15

 

Brande 28/2 – 3/3 15m stævne indbydelse 2018

 

Klik her for tilmelding/afmelding

 

 

 

 

 

 

Klik her for tilmelding/afmelding

 

 

Klik her for tilmelding/afmelding

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

****************************************************************************************

RESULTATER

 

Resultatliste for 50 m stævnet i brande

Resultatliste 50 m slut

 

DM – VOKSEN

DM – Ungdom

CAL 22.

BK1

Malene Nøregaard 138 plads

 BK2

Patrick Lauritsen 102 plads

Patrick Hansen 149 plads

 BK3

Viktor Yttesen 24 plads

Frederik Thomsen 26 plads

Lasse B. Christensen 48 plads

Luft

BK2

Simon Høgh Kristoffersen 66 plads

 BK3

Ida kronlykke Frederiksen 38 plads

brande Resultatliste 2017 endelig

i BK1 fik Malene Nørgaard en 11 plads og Sofie Østergaard Thomsen en 14 plads

i BK2 fik Patrik Lauritsen en 1 plads, Patrik Hansen en 4 plads og Emma Thomsen en 13 plads

i BK3 fik Philip Lindquist Knudsen en 1 plads, Frederik Thomsen en 4 plads og Lasse B. Christensen en 6 plads

i J2 fik Jeremias Zeithaml en 9 plads og Frederik Thychosen en 10 plads

i UNG ÅBEN1 fik Stephanie Pedersen en 2 plads

i Senior1 fik Hans Jensen en 7 plads

i VOKSEN ÅBEN2 fik Christina Lybker en 1 plads og Anette Lindquist Knudsen en 6 plads

i VOKSEN ÅBEN3 fik Jens Madsen en 3 plads og Ulrik Lindquist Knudsen en 6 plads

i FRI fik Jane Thychosen en 1 plads og Flemming Jensen en 2 plads

i LUFT BK2 fik Patrick Lauritsen en 1 plads, Malene Nørgaard en 2 plads og Lærke Lybker en 4 plads

i LUFT BK3 fik Ida Kronlykke Frederiksen en 3 Plads

i LUFT VOKSEN ÅBEN2 fik Christina Lybker en 2 plads


 Resultatliste- LDM 15 m Vingsted

i BK1 fik Malene Nørgaard en 2 plads og Sofie Østergaard Thomsen en 17 plads

i BK2 fik Patrik Hansen en 13 plads

i BK3 fik Lærke Lybker en 14 plads

i SENIOR1 fik Jens Ove Skjøth en 7 plads

i VOKSEN ÅBEN2 fik Christina Lybker en 1 plads

i FRI fik Flemming Jensen en 1 plads


Resultatliste- Jyllandsstævnet


Resultatliste- Arnborg

i BK2 fik Malene Nørgaard en 3 plads og Patrick Lauritsen en 4 plads

i BK3 fik Frederik Thomsen en 5 plads, Lærke Lybker en 7 plads og Piotr Fuks en 12 plads

I Ung åben1 fik Stephanie Pedersen en 1 plads

i senior 1 fik Jens Ove Skjøth en 1 plads

i voksen åben 2 fik Christina Lybker en 4 plads

i voksen åben 3 fik Jens Madsen en 4 plads


Resultatliste Nr. Snede 2017

i BK2 fik Malene Nørgaard en 1 plads, Patrick Lauritsen en 2 plads og Patrick Hansen en 3 plads

i Voksen Åben2 fik Christina Lybker en 2 plads

i Voksen Åben3 fik Jens Madsen en 1 plads

i FRI fik Flemming Jensen en 1 plads


Resultatliste Jelling fS 15m 2017

i BK2 fik Patrick Lauritsen en 3 plads

i BK3 fik Frederik Thomsen en 1 plads

i BK4 fik Piotr Fuks en 4 plads og Lasse B. Christensen en 5 plads

i Voksen Åben 2 fik Christina Lybker en 2 plads

i Voksen Åben 3 fik Jens Madsen en 1 plads

i FRI fik Flemming Jensen en 2 plads


Resultatliste Blåhøj 2017 15m

Børneklasse 1. Sofie Østergård Thomsen nr. 2 med 391 point

Børneklasse 2. Malene Nørgård nr. 1 med 400 point  hvoraf de 37 ud af 40 skud var X 10 ere, Patrick Lauritsen nr. 6 med 391 point og Jesper Lundstrøm nr. 10 med 370 point

Børneklasse 4. Piotr Fuks nr. 1. med 390 point og Lasse B. Christensen nr. 2. med 387 point

Senior 1. Jens Ove Skjøth nr. 4. med 394 point

Åben 2. Christina Lybker Madsen nr. 1. med 396 point

Åben 3. Jens Lybker Madsen  nr. 4 med 385 point

Fri  Flemming Jensen nr. 2. med 380 point.

 

Hovedskydnings resultater

Børneklasse 1. Sofie Østergård Thomsen Nr. 7 med 194/6 point

Børneklasse 2. MALENE NØRGAARD nr. 1  med 200/20 point og  Patrick Lauritsen nr. 5 med 193 point og Jesper Lundstrøm nr.10 med 183 .

Børnaklasse 4. Lasse B. Christensen nr. 2. med 192 point og Piotr Fuks nr. 3 med 192 point.

Senior 3.  Jens Ove Skjøth nr. 3 med 197 point.

Åben 2. Christina Lybker Madsen nr. 1 197 point.

Åben 3 Jens lybker Madsen nr. 2 med193 point.

 

Luftskydning.

Børn 3.  Lærke De Boer Lybker nr. 2 med 194 point og Ida Kronlykke  Frederiksen nr. 4. med189 p

Åben 2. Christina  Lybker Madsen nr. 2 med 197 point

 

 


Billund Vorbasse Stævne 2017 resultliste

i BK1 fik Sofie Østergaard Thomsen en 6. plads

i BK4 fik Piotr Fuks en 6. plads og Majse Lybker en 7. plads

i ung åben1 fik Stephanie Pedersen en 6. plads

i senior1 fik Jens Ove Skjøth en 4. plads

i voksen åben2 fik Christina V. Lybker Madsen en 4. plads

i voksen åben3 fik Jens V. Lybker Madsen en 3. plads

i FRI fik Flemming Jensen en 2. plads

i Luftgevær BK3 fik Simon Høgh Kristoffersen en 1. plads og  Lærke De Boer Lybker fik en 3. plads


Resultatliste Klejs-Juelsminde

i BK2 fik Emma Thomsen en 8. plads

i BK3 fik  Frederik Thomsen en 3. plads

i voksen åben2 fik  Christina V. Lybker Madsen en 2. plads

i Voksen Åben 3 fik Jens V. Lybker Madsen en 5. plads

i Luftgevær BK3 fik Lærke De Boer Lybker en 5. plads og Ida Kronlykke Frederiksen fik en 6. plads

i Luftgevær Voksen Åben 2 fik Christina V. Lybker Madsen en 1. plads

 


Resultatliste Horsens Open 2016

i BK 3 fik Lærke Lybker en 1 plads

i BK 4 fik Majse Lybker en 2 plads

i Voksen Åben 2 fik Christina Lybker en 1 plads

i Voksen Åben 3 fik Jens Madsen en 2 plads

luftgevær, i voksen åben 2 fik Christina Lybker en 1 plads

 


resultatliste-vejle-15-m-2016

vi havde en dejlig formiddag i vejle. Malenes mor havde sørget for rundstykker så der blev rigtig hygget..

i BK 2 fik Malene Nørgaard en 8 plads

i BK 4 fik Piotr Fuks en 5 plads og Majse Lybker en 7 plads

i senior 1 fik Jens Ove Skjøth en 7 plads

i Voksen åben 3 fik Christina Lybker en 1 plads og Jens Madsen en 4 plads

i fri fik Flemming Jensen en 2 plads

i luftgevær, BK 3 fik Lærke Lybker en 3 plads

 


resultatliste-ullerup-15m-2016

i BK 2 fik Malene Nørgaard en 2 plads og Patrick Hansen fik en 7 plads

i BK 4 fik Patrick Lauritsen en 4 plads

i junior 2 fik Frederik Thychosen en 11 plads

1 ung åben 1 fik Stephanie Pedersen en 3 plads

i senior 1 fik Jens Ove Skjøth en 6 plads

i Voksen Åben 3 fik Christina Lybker en 1 plads og  Jens Madsen en 5 plads

i luftgevær BK 3 fik Ida Kronlykke Frederiksen en 3 plads og lærke Lybker en 4 plads

 

 


resultatliste-gadbjerg-2016

i BK 2 fik Patrick Hansen  en 5 plads

i BK 3 fik Patrick Lauritsen en 3 plads

i FRI fik Flemming Jensen en 1 plads

i Voksen Åben 1 fik Allan Baunsgaard en 5 plads

 

 


omme-open-2016

Onsdag den 25/11-2016 tog 14 af klubbens skytter turen til Sdr. omme skytteforening for at skyde stævne

i BK 2 fik  Malene Nørgaard en 2 plads og Dylan Svendsen en 7 plads

i BK 3 fik Emma Thomsen en 2 plads, Patrick Lauritsen en 3 plads og Frederik Thomsen en 4 plads

i JUNIOR 2 fik Frederik Thychosen en 3 plads

i Voksen stilling 3 fik Jesper Moesgaard en 1 plads

i Senior 1 fik Jens Ove Skjøth en 2 plads

i Voksen åben 2 fik Birgit Moesgaard en 2 plads

i Voksen åben 3 fik Christina Lybker en 1 plads 

i FRI fik Flemming Jensen en 2 plads

i luftgevær BK 3 fik Ida Kronlykke Frederiksen en 2 plads og Lærke Lybker en 3 plads    

 

 


Link til en samlet oversigt over DGI STÆVNER

Link til samlet oversigt over DDS-SYD STÆVNER

RESULTATLISTE Brande 50m stævne 2016

Gevær, 50m. – Mesterskab BK1
1 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/10    200/11    399/21
2 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 198/11    199/05    397/16
3 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 196/05    197/06    393/11
4 98950 William Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 198/08    195/03    393/11
Gevær, 50m. – Mesterskab BK2
1 120233 Jeppe Olsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 198/08    198/08    396/16
2 98916 Valdemar Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 195/05    190/05    385/10
3 106786 Christoffer Damgaard Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 188/05    192/04    380/09
4 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 185/01    185/03    370/04
Gevær, 50m. – Mesterskab BK3
1 94912 Frederik Thychosen 10-127 Brande Skytteforening 194/08    188/03    382/11
2 124235 Patrick Lauritsen 10-127 Brande Skytteforening 181/02    186/05    367/07
3 121622 Emma Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 179/03    185/02    364/05
4 109629 Dylan Svendsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 182/04    175/01    357/05
5 123553 Frederik Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 168/02    184/02    352/04
6 113257 Patrick Hansen 10-127 Brande Skytteforening 163/00    183/03    346/03
7 123924 Lærke De Boer Lybker 10-127 Brande Skytteforening 149/01    172/00    321/01
8 122801 Ida Kronlykke Frederiksen 10-127 Brande Skytteforening 141/00    142/00    283/00
Gevær, 50m. – Mesterskab J1
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/10    200/12    398/22
2 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 196/08    199/15    395/23
3 102112 Ludvig Porsbjerg 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/05    188/03    382/08
Gevær, 50m. – Mesterskab J2
1 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 192/06    198/09    390/15
2 103758 Alexander B. Mortensen 10-456 Vejle Skytteforening 194/05    190/03    384/08
Gevær, 50m. – Mesterskab UNG Stilling 1
1 87299 Mikkel Damholt Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08    199/10    396/18
Gevær, 50m. – Mesterskab UNG Stilling 2
1 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 190/04    188/04    378/08
Gevær, 50m. – Mesterskab Voksen Stilling 1
1 34301 Karsten Karstensen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 197/06    193/04    390/10
Gevær, 50m. – Mesterskab Voksen Stilling 2
1 17311 Anders Secher 10-437 Ullerup Skytteforening 196/05    192/06    388/11
Gevær, 50m. – Mesterskab Senior 1
1 33292 Jens Ove Skjøth 10-127 Brande Skytteforening 196/05    198/05    394/10
2 33139 Peter Frandsen 10-127 Brande Skytteforening 195/08    195/08    390/16
3 35006 Ida G. Salvesen 10-456 Vejle Skytteforening 197/07    192/05    389/12
4 20964 Ole Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 193/08    192/07    385/15
5 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 190/04    194/07    384/11
6 34969 Karl Erik Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 192/04    190/03    382/07
7 35072 Bodil Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 189/06    192/04    381/10
Gevær, 50m. – Mesterskab Senior 2
1 75424 Lissy Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 184/02    188/01    372/03
2 32074 Niels Jørgen Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 189/04    178/01    367/05
Gevær, 50m. – Mesterskab Voksen Åben 1
1 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 199/12    199/10    398/22
2 35001 Jan Ryholl 10-456 Vejle Skytteforening 200/10    198/07    398/17
Gevær, 50m. – Mesterskab Voksen Åben 2
1 123925 Christina V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 189/02    192/05    381/07
2 94911 Jane Thychosen 10-127 Brande Skytteforening 185/01    186/03    371/04
3 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 183/02    183/04    366/06
4 123926 Jens V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 182/02    175/05    357/07
5 33981 Flemming Jensen 10-127 Brande Skytteforening 181/00    172/01    353/01
Gevær, 50m. – Klasse BK1
1 111795 Kristian Johansen 06-001 Viborg Skytteforening 199/10
2 118127 Linda Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 198/11
3 98950 William Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 198/08
4 118128 Elisabeth Kirkegaard Lager 06-063 Ørre Skytteforening 196/05
Gevær, 50m. – Klasse BK2
1 120233 Jeppe Olsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 198/08
2 98916 Valdemar Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 195/05
3 106786 Christoffer Damgaard Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 188/05
4 111846 Sofie Østergaard Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 185/01
Gevær, 50m. – Klasse BK3
1 121624 Simon Høgh Kristoffersen 10-127 Brande Skytteforening 196/02
2 94912 Frederik Thychosen 10-127 Brande Skytteforening 194/08
3 M0001 Kasper Madsen 10-127 Brande Skytteforening 188/05
4 109629 Dylan Svendsen 06-012 Arnborg Idrætsforening 182/04
5 124235 Patrick Lauritsen 10-127 Brande Skytteforening 181/02
6 121622 Emma Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 179/03
7 123005 Simon Rasmussen 06-012 Arnborg Idrætsforening 168/02
7 123553 Frederik Thomsen 10-127 Brande Skytteforening 168/02
9 118431 Leander Storm Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 168/01
10 113257 Patrick Hansen 10-127 Brande Skytteforening 163/00
11 122635 Mikkel Jonassen 10-127 Brande Skytteforening 162/00
12 123924 Lærke De Boer Lybker 10-127 Brande Skytteforening 149/01
13 126180 Malthe Emil Ravn Bach 10-127 Brande Skytteforening 142/00
14 122801 Ida Kronlykke Frederiksen 10-127 Brande Skytteforening 141/00
15 126179 Victor Grarup Rauff 10-127 Brande Skytteforening 136/00
Gevær, 50m. – Klasse J1
1 109643 Christine Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 198/10
2 116728 Caroline Marie Jacobi 06-001 Viborg Skytteforening 196/08
3 102112 Ludvig Porsbjerg 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 194/05
Gevær, 50m. – Klasse J2
1 103758 Alexander B. Mortensen 10-456 Vejle Skytteforening 194/05
2 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen 10-103 Ammitsbøl SG&I 192/06
3 M0002 Jeremias Zeithaml 10-127 Brande Skytteforening 162/00
Gevær, 50m. – Klasse UNG Stilling 1
1 87299 Mikkel Damholt Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 197/08
Gevær, 50m. – Klasse UNG Stilling 2
1 87872 Martin Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 190/04
Gevær, 50m. – Klasse UNG Åben 1
1 83790 Stephanie Pedersen 10-127 Brande Skytteforening 193/03
Gevær, 50m. – Klasse Voksen Stilling 1
1 34301 Karsten Karstensen 10-114 Billund-Vorbasse Skytteforening 197/06
Gevær, 50m. – Klasse Voksen Stilling 2
1 17311 Anders Secher 10-437 Ullerup Skytteforening 196/05
Gevær, 50m. – Klasse Senior 1
1 35006 Ida G. Salvesen 10-456 Vejle Skytteforening 197/07
2 33292 Jens Ove Skjøth 10-127 Brande Skytteforening 196/05
3 33139 Peter Frandsen 10-127 Brande Skytteforening 195/08
4 20964 Ole Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 193/08
5 34969 Karl Erik Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 192/04
6 34764 Olaf Kurth Jensen 10-456 Vejle Skytteforening 190/04
7 35072 Bodil Hansen 10-103 Ammitsbøl SG&I 189/06
Gevær, 50m. – Klasse Senior 2
1 32074 Niels Jørgen Jensen 06-012 Arnborg Idrætsforening 189/04
2 33339 Erling Hansen 10-127 Brande Skytteforening 186/02
3 75424 Lissy Hansen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 184/02
Gevær, 50m. – Klasse Voksen Åben 1
1 35001 Jan Ryholl 10-456 Vejle Skytteforening 200/10
2 107347 Peter Kurth Jensen 10-437 Ullerup Skytteforening 199/12
3 91949 Allan Baunsgaard 10-127 Brande Skytteforening 196/07
4 100603 Jens Sten Knudsen 10-134 Bredstrup-Pjedsted IF 182/03
Gevær, 50m. – Klasse Voksen Åben 2
1 123925 Christina V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 189/02
2 94911 Jane Thychosen 10-127 Brande Skytteforening 185/01
3 106905 Martin Larsen 10-222 Gadbjerg Skytteforening 183/02
4 123926 Jens V. Lybker Madsen 10-127 Brande Skytteforening 182/02
5 33981 Flemming Jensen 10-127 Brande Skytteforening 181/00