Herrehold

Herre Hold
Række Hold Navn Total
1 Serup Olesen   1 Hans Sørensen 93,1
Jens Ove Skjøth 96,2
Lars Damsgaard 91,1
Rene Kristoffersen 94,1
Serup Olesen   1 Total 374,5
2 Arne Danielsen  A/S   1 Allan Mouritsen 92
Kenneth Clausen 96,1
Jørgen Søndergaard 90,1
Jesper Kragsig 96,2
Arne Danielsen  A/S   1 Total 374,4
3 Siemens    1 Steffen Eriksen 94,3
Glen Frandsen 96
Michael Olesen 92
Benny Jack 91,1
Siemens    1 Total 373,4
4 Siemens    8 Ernst Hansen 90
Jesper Panduro 94
Søren Pedersen 95,1
Michael Overby 93,2
Siemens    8   Total 372,3
5 Aqua Dòr   Dag   2 Bruno Jensen 93
Henning Pedersen 91,1
Claus Eskildsen 92,1
Nicoline Eskildsen 91
Aqua Dòr   Dag   2 Total 367,2
6 Siemens    10 Torben Jensen 90,1
Torben Vejs 95,2
Jacob Land 89
Thyge Thomsen 92
Siemens    10  Total 366,3
7 Midtglans    1 Jan Østergaard 91
Thomas Lund 93
Hans Røjbæk 91
Hans Bank 91
Midtglans    1 Total 366
8 Fasterholt Maskinfabrik   1 Per Damholt 89
Lars Christensen 94,3
John Madsen 91
Henrik Stilou 91,1

Fasterholt Maskinfabrik   1 Total                                                  365,4

9 Siemens    4 Jørn Eriksen 91,2
Kenneth Lauridsen 88
Jan Madsbjerg 88
Flemming Christophersen 97,4
Siemens    4   Total 364,6
10 Axel Månsson A/S    1 Axel Månsson 90,1
Lars Banke 91
Johnny Skovbjerg 90,1
Jytte Poch 93
Axel Månsson A/S    1 Total 364,2
11 Rahbek vvs    1 Ole Søgaard 92
Anders Jonassen 93,1
Dan Nielsen 88
Jens Mathiasen 91
Rahbek vvs    1 Total 364,1
12 Siemens    3 Service Michael Johnsen 87
Erik Eriksen 93,1
Allan Duedahl 94
Brian Vestergaard 89,1
Siemens    3 Service Total 363,2
13 Bestseller 1 Ole Søndergaard 91
John Clausen 85
Hans Rask 88
Peder Rasmussen 98,2
Bestseller 1 Total 362,2
14 Siemens    5  Engineering Johnny Kjeldsen 93,1
Mads Pedersen 89,1
Henrik Sønderholm 90,1
Anders B. Andersen 89,2

Siemens    5  Engineering Total                                                  361,5

15 Siemens    14 John Pedersen 89
H.P. Andersen 87
Brian Dahl 92,2
Peder Østergaard 93
Siemens    14 Total 361,2
16 T.S. Byg og Anlæg Leo Rathleff 92,2
Lennart Poulsgaard 88
Peder Pedersen 90
Mark Birksø 91
T.S. Byg og Anlæg Total 361,2
17 Rahbek Transport   1 Mik Mak 92,1
Mads Heisselberg 89
Michael Thomsen 93,1
Finn Sørensen 87
Rahbek Transport   1 Total 361,2
18 Welcon    1 Finn Nielsen 88
Bøje Jensen 88
Lars Andersen 90
Dennis Secker 93
Welcon    1 Total 359
19 Brande Maskincenter Flemming Jensen 91
Torben Laursen 97,3
Lis Friis 87
Jacob Pedersen           1 83
Brande Maskincenter Total 358,3
20 Hessel   2 Jan Andersen 93
Erik Jensen 91
Henning Søndergaard 84
Jan Rye 89,1
Hessel   2 Total 357,1
21 Siemens    2  SCADA Jan Binzer 90
Benny Rasmussen 87
Steen Johannesen 87
Ulrich Hansen 93
Siemens    2  SCADA Total 357
22 Siemens    6  HI Park  1 Brian Jensen 92,1
Thomas K. Kristensen 95,1
Bjarne J. Larsen 83
Kim Eriksen 86
Siemens    6  HI Park  1 Total 356,2
23 Brande Vognfabrik Bo Venø 85
Per Sørensen 88,1
Karsten K. Johansen 88
Brian Jensen 94,2
Brande Vognfabrik Total 355,3
24 Siemens    21  Workshop Torben Rasmussen 87
Finn Berthelsen 90
Claus Egsgaard 86
Bo Poulsen 92,1

Siemens    21  Workshop Total                                                   355,1

25 Arne Danielsen  A/S   3 Jacob Pedersen 86
Nicolai Iversen 91
Jeppe Rune Jacobsen 88
Carsten Bo Nielsen 90,1
Arne Danielsen  A/S   3 Total 355,1
26 W W T    2 Dorthe Mortensen 88,1
Lars Møbjerg 91
Tim Jensen 89
Kent Pedersen 86
W W T    2 Total 354,1
27 Brandmændene   2 Mikael Lund 85
Jens Mathiasen 93
Erik Andersen 87
Klaus Graup 88,1
Brandmændene   2 Total 353,1
28 Kartoffelmelsfabrikken   3 Ove Sørensen 90,1
Gert Jensen 85
Claus 86
Lennart 92

Kartoffelmelsfabrikken   3 Total                                                   353,1

29 W W T    1 Heine Christiansen 93
Hans Peter Lauridsen 88
Henning Daugaard 83
Peter Christensen 89
W W T    1 Total 353
30 Kartoffelmelsfabrikken   1 Robin Frank 94,1
Morten Møller 78
Henrik Jørgensen 91,2
Morten Bob 89
31

Kartoffelmelsfabrikken   1 Total                                                   352,3

Siemens   9 Global Towers Søren Lyager 92,1
Kristian Thomsen 90
Flemming Hansen 86,1
Allan S. Pedersen 84

Siemens   9 Global Towers   Total                                              352,2

32 Hessel   1 Renny Søgaard 88
Jens Søgaard 89,1
Tom Skovly Pedersen 89
Regnar Petersen 86
Hessel   1 Total 352,1
33 Aqua Dòr   Dag   1 Heine Nielsen 94
Morten Jensen 85
Arthur Kowalik 87
Damian Kowalik 86,1
Aqua Dòr   Dag   1 Total 352,1
34 DTE Hugo Nielsen 91
Arne Vinter 92
Jacob Richelieu 85
Hans Elmose 84
DTE Total 352
35 Biomar    1 Jørgen Holm 85
Niels Hjernitslev 89
Berthel Vestergaard 87
Torben Jensen 91
Biomar    1 Total 352
36 Siemens    7  Facility Sigurd Kristensen 93,2
Ken Pedersen 82
Jens Knudsen 86
Allan Nielsen 90,2
Siemens    7  Facility Total 351,4
37 Michael Andersen Michael B. Jensen 89
Michael Andersen 92,2
Søren Sørensen 77
Michael (Laban) 93,2
Michael Andersen Total 351,4
38 Niels Houlberg Niels Houlberg 89
Henrik Houlberg 82
Erik Houlberg 89,1
Johnny Sørensen 91
Niels Houlberg Total 351,1
39 BMC Auto 2 Andreas Knudsen 94,1
Lasse Skovbjerg 88
Mads Kølbæk 83
Kristian Søgaard 85,1
BMC Auto 2 Total 350,2
40 Siemens    11 Thomas K. Sørensen 89,1
Allan S. Hansen 88,1
Anders Møller 89
Claus Tejsen 84
Siemens    11 Total 350,2
41 Siemens    18  3.6 Hal Kaj Knøss 85
Brian Madsen 91,2
Elmedin Bratic 86
Knud Thalund 88
Siemens    18  3.6 Hal Total 350,2
42 MES   1 Lui Mølleskov 88
Henrik Andersen 92,1
Brian Sønderby 84
Dina Jensen 86
MES   1 Total 350,1
43 Fasterholt Maskinfabrik   2 Kaare T. Nielsen 84,1
Jesper Højmark 86
Jan Pedersen 91
Klaus Graup 89

Fasterholt Maskinfabrik   2 Total                                                  350,1

44 Siemens    16 Michael Husum 88
Mike Betts 84
Jose Ajejandro 89
Ulla K. Jensen 89
Siemens    16 Total 350
45 L.E. Nielsen     2 Ronnie Stoltenborg 89
Brian Carlsen 83
Peter Houlberg 90
Lisa Poder 88
L.E. Nielsen     2 Total 350
46 Ågaard Savværk Gerda Løvdal 95,1
Knud Hansen 87
Niels Jepsen 86,1
Allan Rosendahl 81
Ågaard Savværk Total 349,2
47 Welcon    2 Hans Pedersen 82
Jesper Karlskov 93
Per Schlander 88
Nick Nielsen 86,1
Welcon    2 Total 349,1
48 Siemens    13 Jan Kildsgaard 90
Brian B. Larsen 89,1
Marcel Guichon 85
Fahrudin Mrkaljevic 85
Siemens    13 Total 349,1
49 Dervivat  Fabrik Asger Jæger 84,1
Viggo Olsen 81
Niels Arne 92,3
Bjarne Søndertoft 91,1
Dervivat  Fabrik Total 348,5
50 KMC    Herre Ernst Lauersen 89,1
Jesper Jensen 84,1
Sune Messmann 84,1
Mads Pedersen 90
KMC    Herre Total 347,3
51 Midtglans    2 Ib Pedersen 89
Mahir Maksic 90,1
Dan Kristensen 85
Sandie Hansen 83
Midtglans    2 Total 347,1
52 BMC Auto 1 Michael Pedersen 86
Finn Wittendorff 83
Albrecht Kristensen 88
Tommy Sørensen 90,1
BMC Auto 1 Total 347,1
53 Siemens    17    B 6 Karsten Kristiansen 89
Robert Knudsen 87
Klaus Dalsgaard 85
Lars Erik Lund 86
Siemens    17    B 6 Total 347
54 Arne Danielsen  A/S   2 Lars Jensen 89,1
Kaj Nielsen 88
Kenneth H. Utoft 86
Kim S. Jensen 83
Arne Danielsen  A/S   2 Total 346,1
55 Hessel   4 Arne Jørgensen 85
Jonas Pleth 85
Flrmming Jepsen 93,1
Thomas Lasen 83
Hessel   4 Total 346,1
56 Midtglans    3 Fillip Tousgaard 82
Bruno Madsen 84
Kasper Madsen 92,1
Simon Dinesen 87
Midtglans    3 Total 345,1
57 Brande Ilt & Gas Torsten 83
Leif 89
Joan 90
Ole 83
Brande Ilt & Gas Total 345
58 Arne Danielsen  A/S   4 Henrik Vesterby 85
Kim Haubjerg 87
Michael Mortensen 89,2
Nicolai Holmgaard 83
Arne Danielsen  A/S   4 Total 344,2
59 L.E. Nielsen     1 Leif Nielsen 86,1
Karl Nielsen 85
Peter Albrechtsen 90
Michael Knudsen 83
L.E. Nielsen     1 Total 344,1
60 Aqua Dòr   Nat Lars T. Andersen 91,1
Henrik Berg 83
Johnny B. Andersen 86
Tomaz Kowalik 84
Aqua Dòr   Nat Total 344,1
61 MES   2 Frank Jeppesen 90,1
Morten Thøgersen 82
Henrik Viuf 86
Jens O. Jensen 86
MES   2 Total 344,1
62 Siemens    12 Thomas Karutz 81
Cresten Flor 86
Morten Trane 87
Henning L. Jørgensen 90,1
Siemens    12 Total 344,1
63 Axel Månsson A/S    2 Jens Andersen 85
Ramunas 91
Kristian Utoft 86
Gry Månsson 82
Axel Månsson A/S    2 Total 344
64 Peder Holt   2 Jimmi Lillelund 83
Martin Andersen 87,1
Lars S. Hansen 87
Carsten Holt 86,1
Peder Holt   2 Total 343,2
65 Kartoffelmelsfabrikken   2 Jørgen Bæk 85,1
Johannes Sørensen 85
Carsten Jensen 84
Jørgen Haar 89

Kartoffelmelsfabrikken   2 Total                                                   343,1

66 Hallen     Herre Kent Pedersen 91,1
Martin Reinvald 86
Peder Bent Justesen 85
Michael Holm 81
Hallen     Herre Total 343,1
67 Welcon    3 Arne Kragsig 87,1
Michael Leager 84,1
Asim 88
Andrers Handel 83,1
Welcon    3 Total 342,3
68 Biomar    2 Per Jørgensen 89,1
Preben Nielsen 89
Niel Mclennan 83
Ib Pedersen 81
Biomar    2 Total 342,1
69 Serup Olesen   2 Karl Søgaard 83
Henning S. Olesen 82,1
Peter S. Olesen 86
Nikolej Vendelbo 91
Serup Olesen   2 Total 342,1
70 Brandmændene   1 Dan Degn 90
Michael Møller 85,1
Niels Kemph 85
Klaus Hebsgaard 82
Brandmændene   1 Total 342,1
71 Mikal `s Blik Jesper Pedersen 87
Søren Brandt 84,1
Anders Knudsen 81
Mikal Rasmussen 89
Mikal `s Blik Total 341,1
72 B E S    2 Michael Larsen 91,1
Nikolaj Meyhoff 88
Jan Henriksen 84
Susanne Husum 77
B E S    2 Total 340,1
73 Hosekræmmeren Leo Volmar 83,1
Maria Nydahl 77
Kristina Pedersen 91,1
Trine Heidelbach 88,1
Hosekræmmeren Total 339,3
74 Rahbek Transport   2 Erik Rahbek 87
Krølle 82
Henrik Mogensen 82
Preben Jakobsen 87
Rahbek Transport   2 Total 338
75 Knud Sørensen   1 Dennis H. Hansen 83
Knud Sørensen 84
Søren Sørensen 82
Thayab 89
Knud Sørensen   1 Total 338
76 BTX- IT   Drenge Jens M. Andersen 78
Ole Arnov 90
Dennis Gaardsted 86
Benny Kjølby 84
BTX- IT   Drenge Total 338
77 Ikast- Brande Kommune  1 Karin Schnedler 84
Bente R. Bommersholdt 82
Janne Faurschou 85
Niels H. Kemph 87

Ikast- Brande Kommune  1 Total                                                    338

78 Aqua Dòr   Økonomi Helle Bjerring 83
Rikke F. Nielsen 90,1
Steen Houmann 85
Jesper Damkier 79
Aqua Dòr   Økonomi Total 337,1
79 Serup Olesen   3 Dennis Hansen 90,1
Marc S. Olesen 84
Preben Jensen 74
Jesper Moesgaard 89
Serup Olesen   3 Total 337,1
80 Biomar    3 Henrik Jensen 89
Jannic Lædgsgaard 87
Leif Raahede 84
John Møller 77
Biomar    3 Total 337
81 Aqua Dòr   Lab Jette Slaug 89,1
Winnie Bedsted 86
Tine Nielsen 82
Per M. Jensen 79
Aqua Dòr   Lab Total 336,1
82 Rahbek vvs    2 Jan Pedersen 79
Einar Nygaard 86
Thomas Søgaard 80
Marc Rasmussen 91,1
Rahbek vvs    2 Total 336,1
83 B E S    1 Kris Bech Hansen 90
Theis Buhl 78
Jakob Truelsen 82
Henrik Kamper 86
B E S    1 Total 336
84 Siemens    15  HI Park  2 Michael Nissen 80
Thomas Svensson 85,1
Louise Jakobsen 84
Torben Splidsboel 86

Siemens    15  HI Park  2 Total                                                    335,1

85 Siemens    19 Sebastian Model 86
Peter Diederich 82
Christopher Loheide 85
Michael Kuehne 82
Siemens    19 Total 335
86 BMC Auto 4 Jesper Nielsen 80
Julie Lorenzen 83
Lotte Fløe 83
Kenneth Hansen 89
BMC Auto 4 Total 335
87 Brande Autosadelmageri 1 Niels Andersen 82
Lars Ostesen 85
Per Rasmussen 83
Wenche Fløe 85

Brande Autosadelmageri 1 Total                                                    335

88 Elektrikkeren Thomas Nørholm 77
Tobias P. Sørensen 83
Henrik Zacho Daugaard 85,1
Brian Jensen 89,1
Elektrikkeren Total 334,2
89 Hessel   3 Jeppe Fløe 86
Mads Skydt 89,1
Christian Brun 83
Kenneth B. Jensen 76
Hessel   3 Total 334,1
90 Biomar   4 Renè Baarts 90
Per Christensen 83
Ulrik Jensen 71
Mikkel Detz 90
Biomar   4 Total 334
91 Knud Sørensen   2 Jan Sørensen 85
Jens Jensen 85
Torben Nielsen 82
Heine Pedersen 81
Knud Sørensen   2 Total 333
92 Ikast- Brande Kommune  2 Stephan Steenberg 87,1
Lis Paakjær 86
Kristine Bollerup 81
Birgitte Madsen 78

Ikast- Brande Kommune  2 Total                                                 332,1

93 Bestseller Shipgirls Heidi Therkelsen 85
Annette Jendritska 87
Marianne Svane 75
Daniel Nikulin 84
Bestseller Shipgirls Total 331
94 Emond Rahbek Kurt Nielsen 85
Jens Martin Knudsen 81
Kristian Kristensen 78
Robert Knudsen 86,1
Emond Rahbek Total 330,1
95 Siemens    20 Final Insp. Bjarne Lassen 81
Allan Bilberg 85
John Larsen 83
Claus Pedersen 81

Siemens    20 Final Insp. Total                                                       330

96 Brande Bladet Villy Jensen 84
Anders Nielsen 73
Erik Lauritzen 89,1
Mikael Lund 82
Brande Bladet Total 328,1
97 Flø Kartoffelhus Børge Antonsen 74
Egon Abilstrup 82
Vagn Ellehammer 77
Aksel Krogstrup 94
Flø Kartoffelhus Total 327
98 Brande Autosadelmageri 2 Lars Sørensen 88
Morten Munk 79
Steffen Fløe 84
Annette Brun 75

Brande Autosadelmageri 2 Total                                                    326

99 Hallen 3 Jeanette Ladefoged 88
Karina 77
Steffie 74
Stefan 86
Hallen 3 Total 325
100 Kvickly    3 Per Jensen 77
lars Nielsen 81
Jesper Egsgaard 82
Dennis Jessen 83
Kvickly    3 Total 323
101 Børne Tandplejen 1 Vivi 76
Tina 81
Gitte 74
Jan 89
Børne Tandplejen 1 Total 320
102 BMC Auto 3 Jan Lorentzen 89
Emil Lorentzen 65
Mads Lorentzen 78
Theis Rasmussen 85
BMC Auto 3 Total 317
103 BTX-Finans  Mix Ulla Olesen 76
Margit Andersen 77,1
Thomas Krautwald 87
Anette Marquart 75
BTX-Finans  Mix Total 315,1
Hovedtotal 35707,7